Menu Zavřeno

Jak vybrat vířivku?

NEJLEPŠÍ NAFUKOVACÍ VÍŘIVKA

Vířivka evokuje v každém z nás pocit relaxu a odpočinku. Když se ponoříme do bublinek, radost mám nejen tělo, ale i naše mysl. Vana je sice nenahraditelná, a to zejména v bytech, kde je skutečnou oázou soukromí, jenže pokud máte v domě dostatek prostoru, můžete mít kromě ní i vlastní vířivku plnou relaxačních bublinek. Pak už nic nebrání tomu, ponořit se do bublinek, otevřít dobrou láhev a relaxovat.

Jak vybrat vířivku?

Velikost – při koupi zohledněte především velikost vířivky, v opačném případě bude pro vás spíše přítěží. Myslete na prostor, který potřebujete mít kolem vířivky, abyste mohli procházet bez omezení. Vhodné je zamyslet se i nad možností menšího stolu, hned při vířivce, který byste využili například na odložení drinků a županů.

Počet osob – každá vířivka disponuje maximální kapacitou. Menší nafukovací vířivky jsou určeny pro dvě dospělé osoby, středně velké nafukovací vířivky jsou pro čtyři dospělé osoby nebo pro dvě dospělé osoby a dvě děti, větší pro šest dospělých osob. Vybírejte velikost podle plánovaného počtu osob, které ji budou využívat současně, jinak se budete muset uskromnit a neužijete si relaxaci na 100 %.

Tvar vířivky – většina vířivek má čtvercový tvar, ale některé jsou i oválné nebo kulaté. Je jen na vás jaký tvar se vám zalíbí nebo který nejlépe zapadne na místo, kde bude nová nafukovací vířivka stát.

Objem vody – objem vody přímo souvisí s velikostí. Přibližně 600 litrů vody potřebují nafukovací vířivky pro dvě osoby, okolo 900 litrů vody potřebují nafukovací vířivky pro čtyři osoby. U vířivky pro 6 a více lidí se pak pohybujete nad 1000 litry vody.

Napouštění – se řeší nejčastěji pomocí vodovodní přípojky nebo obyčejné hadicí. Platí pravidlo, že s naplněnou vířivkou by se už nemělo nemanipulovat, protože může velice snadno dojít k prasknutí švu nebo lepidla ve spojích nebo kolem vířících otvorů.

Určenívířivka do země je výborná v případě dostatečného místa na zahradě. Vířivka do bytu, v případě velkého prostoru na terase nebo v koupelně.