Menu Zavřeno

Jak vybrat sodastream?

NEJLEPŠÍ VÝROBNÍK SODY

I přes bohatou dostupnost různých limonád a minerálek mnozí nechtějí kupovat stále nové a nové balení vod. Navíc když nemáte doma minerálku a nechutná vám obyčejná voda z vodovodu, musíte jít do obchodu – pokud je ještě otevřený. Ideální je mít doma po ruce stále chutnou vodu, které můžete dosáhnout díky sodastreamu neboli výrobníkům domácích minerálek.

Jak vybrat výrobník sody?

Objem láhve – nejčastěji se setkáte s objemem od 0,5 litru do 1 litru. Výrobníky sody na komerční použití mají kapacitu objemu i 5 litrů, ale ty na domácí použití jsou zaměřeny na praktičnost a běžné domácnosti, kde si chceme vzít čerstvý nápoj s sebou nebo se okamžitě napít.

Objem bombiček – jedna bombička vydrží až na 60 litrů vody. Objem dalších bombiček, kterými bude třeba výrobník sody plnit, si zjistěte ještě před nákupem. Důležité je také zjistit dostupnost, kde všude se dají zakoupit nebo naplnit a za jakou cenu.

Materiál lahví – mohou být plastové nebo skleněné. Ještě před nákupem zjistěte, jaké láhve jsou přibaleny k vašemu zásobníku. V obou případech jde o zdravotně nezávadné materiály a je tedy jen na vás, pro který typ lahví se rozhodnete.

Intenzita sycení – nejlepší výrobníky sody mají tři stupně intenzity sycení vody. Některé, především levnější výrobníky sody, mají pouze dva stupně intenzity sycení vody. Jiné mají pocitové sycení, které kdykoli zastavíte tlačítkem.

Cena výrobníků sody – závisí od toho, co vše od výrobníku sody očekáváte. Nejlevnější jsou jednoduché, s jednoduchou konstrukcí a obvykle mají dražší náhradní bombičky, takže zaplatíte ve finále více. Střední cenová hladina uspokojí v průměru každého, kdo očekává konstrukčně kvalitní výrobník sody s lepším vzhledem. Nároční si mohou vybrat výrobník sody s nerezovou konstrukcí a nápoje s větším množstvím bublinek, samozřejmostí je několik lahví v balení.

Přetlakový ventil – by měl mít každý výrobník sody, protože jde o vaši bezpečnost. V případě, že je v láhvi náhodou přebytek oxidu uhličitého, ventil ho automaticky bezpečně vypustí.