Menu Zavřeno

Jak vybrat smoothie mixér?

NEJLEPŠÍ SMOOTHIE MIXÉR

Valí se na váš ze všech stran recepty na zdravé smoothie nápoje? Chutné a zdravé nápoje si můžete připravit i vy, ať už k snídani, nebo s sebou do práce či fitka. Zatímco klasické odšťavňovače dokáží připravit chutné šťávy, smoothie mixéry rychle vykouzlí syté hustší nápoje z více ingrediencí. Je jen na vás, které z oblíbených ingrediencí si rozmixujete.

Jak vybrat smoothie mixér?

Výkon – smoothie mixér by měl mít výkon alespoň 500 W, ať můžete bez problémů rozmixovat ořechy, led i košťály od zeleniny nebo mrkev. Nikdy nevíte, jestli nebudete mít chuť na smoothie z tvrdších surovin. Dražší, kvalitnější a široce vyžitelné smoothie mixéry disponují výkonem přes 1 000 W.

Velikost nádobky – pokud plánujete mixování nápojů pro rodinu, ideální bude smoothie mixér disponující větší nádobou, ze které můžete potom připravený nápoj přelít do lahví nebo sklenic. Pokud plánujete mixovat jen pro sebe nebo pro dva lidi, vystačíte s populárním mixováním rovnou do láhve, kterou si pak kamkoli odnesete.

Bezpečnost – smoothie mixér by měl mít protiskluzové nožičky. Velmi vhodná je i pojistka a zapomínat byste neměli ani na pevnost konstrukce.

Detaily – docela užitečné je, pokud má smoothie mixér v balení alespoň jednu nádobku navíc nebo je možné láhev dokoupit dodatečně. Problematické může být velmi úzké hrdlo nádobky, přes které bude problém vhodit větší kusy surovin, což vám přidá čas na krájení a přípravě nápojů. Pokud máte myčku zjistěte si, zda se v ní nádobky dají mýt.