Menu Zavřeno

Cristiano Ronaldo: fotbalový virtuos v číslech a faktech

Cristiano Ronaldo, jméno, které rezonuje v srdcích fotbalových fanoušků po celém světě. Jeho kariéra je plná úspěchů, rekordů a neskonalého talentu. Podívejme se na několik zajímavostí o tomto fotbalovém virtuózovi.

  1. Vládce Balon d’Or: Cristiano Ronaldo se stal vítězem cen Balon d’Or, kterou uděluje francouzský časopis France Football, již pětkrát (k datu mého posledního update v roce 2022). Tato cena je považována za jedno z nejprestižnějších ocenění ve světě fotbalu.
  2. Gólový Stroj: Ronaldo je známý svou schopností skórovat na nejvyšší úrovni. Drží řadu rekordů, včetně nejvíce gólů v historii Ligy mistrů UEFA a nejvíce gólů za portugalský národní tým.
  3. Přestupy a Kariéra: Ronaldo se přesunul z akademie Sporting CP do Manchesteru United, kde se stal klíčovým hráčem a získal řadu trofejí, včetně Ligy mistrů. Poté přestoupil do Realu Madrid, kde pokračoval ve svých impozantních výkonech. V roce 2018 přešel do Juventusu v italské Serii A.
  4. Fyzická Kondice: Ronaldo se může pyšnit nejen technickými dovednostmi, ale také výjimečnou fyzickou kondicí. Je považován za jednoho z nejlepších atletů ve světě fotbalu, s rychlostí, silou a vytrvalostí.
  5. Charitativní Činy: Kromě svých sportovních úspěchů je Ronaldo aktivní i v charitě. Podporuje řadu charitativních organizací a věnuje prostředky na pomoc potřebným.
  6. Podnikatelský Talent: Ronaldo není pouze fotbalovým hráčem, ale také úspěšným podnikatelem. Má vlastní značku oblečení, parfémy a řadu dalších podnikatelských aktivit.
  7. Tréninkový Obsessive: Jeho oddanost tréninku a perfekcionismus jsou legendární. Ronaldo je známý svým intenzivním tréninkovým režimem a péčí o své tělo.
  8. Portugalský Kapitán: Ronaldo byl jmenován kapitánem portugalského národního týmu. Pod jeho vedením tým dosáhl historických úspěchů, včetně vítězství v Evropském mistrovství v roce 2016.
  9. Osobní Život: Ronaldo je otcem čtyř dětí. Jeho rodina hraje klíčovou roli v jeho životě a často sdílí momenty ze svého osobního života na sociálních médiích.
  10. Nesmírná Popularita: Ronaldo má na sociálních sítích miliony fanoušků a je jedním z nejvíce sledovaných sportovců na světě. Jeho vliv přesahuje hranice fotbalového hřiště.

Přepočet platu Cristiana Ronalda na období:

Ročně:            4,7 mld. Kč
Měsíčně:        391 mil. Kč
Denně:           13 mil. Kč
Hodinu:          538 tis. Kč
Minutu:          9 tis. Kč

Cristiano Ronaldo není jen fotbalovým hráčem, ale ikonou světového sportu. Jeho cesta úspěchem, tvrdá práce a oddanost fotbalu jsou inspirací pro mnohé.