Menu Zavřeno

Jak vybrat LED televizor?

NEJLEPŠÍ LED TELEVIZE

LED televizory se staly synonymem kvalitního obrazu, delší životnosti a sledovatelnosti i za horších světelných podmínek. Prvním LED televizorem byl výrobek od Samsungu, dnes již ale existuje množství výrobců, kteří přinášejí na trh LEDky i jiných značek.

Jak vybrat LED televizor?

Úhlopříčka a sledovací vzdálenost – úhlopříčka televizorů se udává v palcích, při čemž jeden palec představuje přibližně 2,5 cm. Sledovací vzdálenost má být přizpůsobena rozlišení televizoru. Jako optimální poměr se považuje sledovací vzdálenost s velikostí dvoj až trojnásobku velikosti úhlopříčky televizoru.

Rozlišení – vyjadřuje kvalitu obrazu. Vyšší rozlišení = lepší a detailnější obraz. Při LED televizorech se nejčastěji setkáme s: HD Ready (720 pixelů), Full HD (1920 x 1080 pixelů), 4K nebo Ultra HD (3840 x 2160 pixelů).

Pozorovací úhel – je úhel, pod kterým lze sledovat obrazovku, aniž by došlo ke zkreslení kontrastu nebo barev. Ploché obrazovky se oproti zahnutým vyznačují menším pozorovacím úhlem.

Konektivita – většina LED televizorů disponuje základními typy konektorů (SCART, HDMI, VGA), čtečkami karet a USB porty. Samozřejmostí bývá i přijímač digitálního vysílání DVB-T. Televize Smart se dokáží jednoduše připojit k internetu (Wi-Fi) a používat tak služby jako Youtube, Twitter, Netflix nebo sdílet obrazovku prostřednictvím vašeho smartphonu.

Design – díky svým rozměrům se televize staly v místnosti nepřehlédnutelnými. Pěkný design je proto nutností. Designovým vrcholem jsou bezrámové modely s ukrytou kabeláží, které dodají šmrnc vaší domácnosti.

Cena – renomované značky bývají zárukou kvality. Připlatit si za značku ve většině případů bývá lepším krokem, jak koupit TV od neznámého výrobce za nižší cenu, ale i s nižší kvalitou. V každém případě je při výběru LED TV skvělým krokem přečíst si co nejvíce recenzí např. na Heurece. Odborné i laické recenze většinou pomohou udělat si obrázek o kvalitě produktu.