Menu Zavřeno

Jak vybrat mobilní telefon?

NEJLEPŠÍ MOBILNÍ TELEFONY

Mobilní telefon je již nedílnou součástí života všech z nás. Kdysi jsme ho využívali jen k telefonování, dnes slouží k práci, ke komunikaci s přáteli, fotografování a ukládání osobních dokumentů. Smartphony patří mezi užitečné pomocníky v každém ohledu. Můžete si je upravit podle sebe instalováním různých aplikací pro práci nebo zábavu. Bez problémů zkontrolujete emaily, změříte trasu běhu a spálené kalorie, koupíte jízdenku na MHD nebo máte nonstop dostupný online banking.

Jak vybrat mobilní telefon?

Velikost mobilu – dotykový mobil by měl mít velikost alespoň 4  palce, aby jej bylo možné pohodlně ovládat. Standardně se prodávají smartphony s úhlopříčkou minimálně 5 palců, což už umožňuje pohodlné používání internetu i psaní na dotykové klávesnici. Populárními se stávají i smartphony s úhlopříčkou 6 palců, což už  je jen o jeden palec méně, než mají nejmenší tablety.

Operační systém – Android od společnosti Google je nejrozšířenější. Nabízí možnost instalace množství aplikací (značky jako Samsung, Lenovo, Prestigio, LG, HTC, Huawei, Asus, a další). Windows je operační systém od Microsoftu. Apple má vlastní operační systém iOS.

Procesor – výkon je určován frekvencí a počtem jader, jedná se o opravdu důležitý údaj. Frekvence je udávána v GHz a čím vyšší je frekvence tím výkonnější je mobil. V současnosti by mobil měl mít alespoň 2 jádra, jedno je nedostatečné vzhledem ke stále vyšším nárokům internetových prohlížečů a aplikací.

Operační paměť (RAM) – je interní úložiště, kde jsou uloženy především data, se kterými pracuje operační systém. Kdysi by vám stačilo 512 MB RAM, nyní potřebujete alespoň 1 GB.

Fotoaparát – mobil nikdy úplně nenahradí fotoaparáty, ale je vždy po ruce, a tak jím fotíme častěji než fotoaparátem. Podle toho, jak často fotíte, vybírejte kvalitu fotoaparátu (pokud vám na focení záleží hledejte informace o kvalitě použité čočky a kolik Mpx fotoaparát má). Na trhu jsou již mobily, které dokáží dělat videa ve FULL HD i 4K kvalitě.