Menu Zavřeno

Jak vybrat krém na vrásky?

NEJLEPŠÍ KRÉM NA VRÁSKY

K výbavě každé ženy, která se stará o svůj vzhled a pokožku patří neodmyslitelně krémy na vrásky. Moderní doba přináší moderní činy, a proto už dnes není překvapivé, když kosmetické přípravky používají i muži.

Jak vybrat krém na vrásky?

Typ pleti – odhadnout, jaká vaše pleť skutečně je, není vůbec jednoduché. Není neobvyklé, že většina lidí má dokonce více typů. Konkrétně se jedná o oblast zvanou T-zóna zahrnující čelo, nos a bradu. Ta bývá mastná, ačkoli její okolí je suché. V takovém případě je možné celý typ pleti označit jako smíšený. Jak poznat typ pleti? Na diagnostiku pleti dnes existuje celá řada možností. Nejjednodušší je zeptat se při návštěvě své kosmetičky, která vám to jistě řekne. Pokud do zkrášlovacích salonů nechodíte, řiďte se popisem jednotlivých druhů na následujících řádcích.

Suchá – je na správnou péči nejnáročnější. Suchá pleť jde totiž obvykle ruku v ruce se zvýšenou citlivostí kůže i na ty nejmenší podněty. Pociťujete často nepříjemné napínání pokožky nebo úporné pálení kůže? Velmi pravděpodobně jste právě vy majitelem suché pleti. Jak se o takový typ pleti starat? Nejlepší vám poslouží kosmetické přípravky určené přímo na váš typ pleti, dále můžete používat čistě přírodní produkty bez chemických přísad velmi často vyvolávajících nepříjemné zarudnutí kůže. V případě, že nemáte zároveň problémy s akné, můžete aplikovat co možná nejmastnější krémy, které pokožku dostatečně hydratují. Pokud máte problém s nenáviděnými pupínky, volte raději lehčí hydratační krémy, které nebudou podporovat zanášející se póry.

Mastná – trpíte už od puberty na akné a ani v pozdějším věku se nezdá, že byste se ho měli zbavit? Na vaší tváři se vyskytují na pohled mastné a lesknoucí se plochy se zanesenými póry? Pak je jisté, že jste majitelem mastné pleti. Úplným tabu by se pro vás měly stát mastné kosmetické přípravky nebo dokonce oleje, na ty zkrátka musíte navždy zapomenout. Nejlepší volbou jsou krémy nebo přípravy na bázi gelu. Ty pleť dostatečně hydratují, ale zbytečně ji nezanášejí více.

Normální – patříte mezi vyvolenou část populace, která nemá s pletí žádné problémy? Vyhýbají se vám pupínky, zarudnutí, vysoušení nebo štípání? Tak to si můžete pogratulovat, do vínku jste totiž dostali normální pleť, která je nejlepší. V takovém případě si nemusíte příliš lámat hlavu s tím, jaké přípravky budete používat a v drogerii můžete sáhnout prakticky po čemkoli.

Smíšená – jak již název vypovídá, jedná se o kombinovaný typ pleti, který má velká část lidí. Bohužel se také jedná o nejproblematičtější typ pleti. Pozná se snadno. Pokud se vám na obličeji vyskytují místa připomínající suchou pleť, ale máte i specifické lesknoucí se oblasti s nadměrnou tvorbou mazu nebo naopak suchá místa s tendencí k tvorbě šupinek. Pokud se nechcete spoléhat na univerzální přípravky, budete se muset smířit s tím, že na každou část obličeje musíte používat odlišný krém.

Věk 30+ – při hlubším zkoumání obličeje u zrcadla jistě zjistíte sami, že už vám tam sem tam nějaká vráska vykukuje. Proti vráskám můžete po třicítce začít bojovat krémy obsahujícími koenzym Q10, který dodává pleti potřebnou pružnost.

Věk 40+ – v tomto věku začíná skutečný boj s vráskami. Stále se cítíte na dvacet, ale vaše tvář se tomuto faktu brání. Vrásky jsou najednou nějak hlouběji a zřetelnější. Vějířky kolem očí už ani neřešíte. Pokožka zkrátka ochabuje, a vy byste ji měli opět nastartovat a probudit k životu. Čím by měly být krémy pro pokožku 40+ vybavené? ProRetinolem A, který nastartuje unavené buňky a vaše tvář se opět rozzáří.

Věk 50+ – hydratujte, to je zlaté pravidlo, které dokonale vystihuje péči o pleť po padesátce. Budete mít sice pocit, že vaše tvář stárne až neúprosným tempem, ale nezoufejte. V této fázi kosmetických procedur nezapomínejte na všemocný kolagen. Dokáže zpevnit ochablou kůži a dodat jí potřebný šmrnc.

Věk 60+ – máte pocit, že je kůže na obličeji napjatá? Nejste v tom sami! V tomto věku je to normální. Je to tím, že pokožka není dostatečně hydratovaná a celkově působí dost vysušená. V drogeriích nebo kosmetických salonech sáhněte po přípravcích s mastnější strukturou a obsahujících kyselinu hyaluronovou.