Menu Zavřeno

Jak vybrat chytré hodinky?

NEJLEPŠÍ CHYTRÉ HODINKY

Vývoj jde neustále dopředu, a tak máme možnost zakoupit si inteligentní hodinky (nebo také smartwatch), které dokážou mnohem víc než jen informovat nás o aktuálním čase nebo datu. Nejlepší chytré hodinky jsou kompatibilní s vaším smartphonem, aby uměli zobrazit zmeškané hovory, upozornili vás ikonkou na nové emaily a ukázali počet kroků, které jste dnes udělali. Tyto hodinky zvládnou dokonce měřit kvalitu vašeho spánku nebo ovládat fotoaparát na smartphonu pro dokonalé záběry z dovolené, přičemž vás nikdo další nemusí fotit. Často hledáte svůj smartphone? Některé smart hodinky disponují funkcí prozvonění, abyste jej snáze našli. Nebo dostanete upozornění na to, že se blíží bouřka díky zobrazování počasí. Rozhodně tedy nejde jen o pouhé hodinky.

Jak vybrat chytré hodinky?

Zohledněte své vlastní potřeby – nejprve se zamyslete nad tím, co od smart hodinek očekáváte. Pokud vám stačí jen základní funkce, nemusíte zbytečně platit vyšší ceny, ale pokud chcete sledovat kvalitu svého spánku nebo využívat hodinky i při sportování, cena bude pravděpodobně vyšší.

Nešetřete na kvalitě – důvěřujte raději značce s dobrým jménem a zkušenostmi.

Kompatibilita se smartphonem – smartphone s operačním systémem Android vyžadují hodinky kompatibilní s Androidem. Pokud máte Windows Phone, také hledejte chytré hodinky schopné komunikovat s platformou Windows. Uživatelé značky Apple mají k dispozici pouze hodinky od této značky (zpravidla žádné jiné než Apple nejsou kompatibilní).

Vlastnosti chytrých hodinek – některé jsou určeny speciálně pro sportovce, například cyklistům ukážou délku tratě, kterou již prošly. Ty kvalitní jsou odolné vůči poškrábání, což určitě využijete iv běžném životě, kdy nikdy nevíte o co se hodinky mohou během dne poškrábat.

Pánské, dámské, unisex – nejčastěji najdete na trhu chytré hodinky rozděleny do dvou základních skupin: dámské a pánské. Někteří výrobci však nabízejí i unisex, ale obvykle jsou více vyhledávané pánské nebo dámské.

Vlastní styl a váš vkus – v nabídce jsou chytré hodinky ve sportovním stylu, decentní, luxusní i klasické na běžné nošení. Některé mají vyměnitelný řemínek v různých barvách pro dokonale sladěný outfit.

Konektivita – smartwatch zpravidla disponují funkcí Bluetooth, NFC nebo Wi-Fi. Poniektoré zvládají všechny tři způsoby připojení najednou.