Menu Zavřeno

Jak vybrat tablet?

NEJLEPŠÍ TABLETY

Stalo se přesně to, co mnozí odborníci z oblasti elektroniky předpokládali – tablety se staly mimořádně oblíbenými a našly si své místo už téměř v každé domácnosti. Víme je snadno přenášet a jsou pro mnohé náhradou za notebook. Kromě toho jsou tablety cenově dostupné, a tak si každý z nás ví najít právě ‚ten svůj‘ tablet, který mu bude nejvíce vyhovovat.

Jak vybrat tablet?

Velikost – na práci, psaní a časté používání je ideální větší tablet s úhlopříčkou obrazovky 9 nebo 10 palců. Pokud plánujete tablet nosit s sebou na cesty, často prohlížíte různé weby nebo čtete emaily, postačí vám tablet menších rozměrů (například 8 palců).

RAM – dříve byste si docela slušně vystačili is 512 MB RAM, dnes je minimem alespoň 1 GB RAM. Optimální je mít tablet s 2 GB RAM, aby vaše práce mohla být plynulá bez zpomalených reakci tabletu.

Procesor – aktuálně jsou tablety alespoň dvoujádrové, aby mohl být chod aplikaci bezproblémový. Standardem začínají být tablety čtyřjádrové, které pracují svižnější.

Výdrž baterie – tablet potřebujete především pro přenášení, abyste mohli mít s sebou všechno důležité. Pokud jste našli například tři tablety, které jsou velmi podobné (mají stejný rozměr i RAM i procesor) a nevíte si vybrat, určitě vezměte ten s lepší výdrží baterie.

Přikloňte se ke známé značce – je to vždy lepší, protože se výrobě tabletů věnuje opravdu dlouho a má na trhu již své jméno (například Samsung, Asus, Apple).