Menu Zavřeno

Jak vybrat postýlku?

NEJLEPŠÍ DĚTSKÁ POSTÝLKA

Dětská postýlka patří k povinné výbavě novorozence. Kromě klasických postýlek, které najdeme v ložnicích nebo dětských pokojích, jsou dnes populární i cestovní, které si můžete přibalit na dovolenou, či výlet. Na trhu najdete širokou nabídku klasických a cestovních postýlek. Kritéria jejich výběru jsou odlišné a proto jsme tuto sekci rozdělili na část o klasických a na část o cestovních postýlkách. Klasická postýlka je určena pro každodenní spaní dítěte. Najdeme ji nejčastěji v ložnici, případně v dětském pokoji. Kvalitní spánek dítěte by měl být v zájmu každého rodiče.

Jak vybrat postýlku?

Materiál – klasické postýlky jsou ze dřeva (bukové a borovicové). Bukové dřevo patří k tvrdým a postýlky z něj vyrobené jsou velmi odolné. Proto nejsou náchylné na škrábance a poslouží vám i pro více dětí. Borovicové jsou méně odolné a časem se může stát, že na nich najdete otisky zubů nebo různé škrábance. Povrchová úprava dřeva postýlek by měla být nezávadná a bez jakýchkoliv toxických látek. Postýlky bývají upravené lakem, který je určen speciálně na dětský nábytek.

Polohovatelný rošt – rošt postýlky lze nejčastěji nastavit do tří výšek. S rostoucím dítětem se rošt posouvá níže, aby bylo dítě v postýlce vždy v bezpečí.

Stahovací bočnice – praktickým doplňkem jsou stahovací bočnice. Díky ní bude vkládání a vykládání dítěte jednoduché. Bočnice některých postýlek se dají zcela složit. Postýlku pak může větší dítě používat jako postel.

Kolečka – pokud plánujete postýlku přesouvat z pokoje do pokoje, měla by mít kolečka. Jsou buď součástí postýlky nebo se dají dokoupit a domontovat.

Matrace – nebývá obvykle součástí postýlky. Nedoporučujeme na matraci šetřit. Do kvalitního spánku dítěte se vyplatí investovat. Stejně tak je praktický i omyvatelný potah.

Cestovní postýlky – jsou určeny pro spaní mimo domov. Pokud patříte k lidem, kteří cestují rádi a hodně, určitě volte tuto postýlku. Důležité je jednoduché skládání. Konstrukce cestovní postýlky by měla být odolná, aby byla bezpečná i pro větší děti, které se o ni opírají a měla by mít i polohovatelné dno. K cestovní postýlce se standardně dokupuje taška na přenášení matrace. Prakticky všechny cestovní postýlky jsou vyrobeny ze syntetických materiálů. Ty po zašpinění jednoduše očistíte navlhčeným ubrouskem.