Menu Zavřeno

Jak vybrat židličku?

NEJLEPŠÍ JÍDELNÍ ŽIDLIČKA

Zdraví a pohodlí dítěte stojí u rodičů na prvním místě. K povinné výbavě každé domácnosti, v níž najdeme malé dítě, patří i dětská jídelní židlička. V ní se děti učí samostatnosti při stravování. Rodičům zas usnadňuje krmení potomků, které se jim v jídelních židlích nehýbou, neutíkají a jsou chráněné v případě krátkodobé nepozornosti rodičů, kteří se zrovna věnují například přípravě pokrmu.

Jak vybrat židličku?

Materiál – dnes najdete židličky ze dvou základních materiálů – dřeva a plastu. S oběma druhy jsou spojeny výhody i nevýhody a je na vás, pro kterou variantu se, na základě vlastních preferencí, rozhodnete.

Bezpečnost – i jídelní židle by měla splňovat bezpečnostní kritéria. Nejběžnějším prvkem je 5-bodový bezpečnostní pás, zaoblené hrany, protiskluzové nožičky a stabilita. Před koupí si ověřte všechny zmiňované prvky.

Nastavení výšky, opěrky zad a nohou – nastavení těchto dílů patří k výhodám plastových židliček. V případě, že zvolíte židli, která se dá přizpůsobit rostoucímu dítěti, bude vám sloužit dlouho. Některé moderní židle se dají sklopit do skoro horizontální polohy, takže do ní lze bez strachu o záda dítěte vložit i novorozence. Se stoupajícím věkem dítěte ji jednoduše vyrovnáváte do vertikální polohy.

Pultíky – je možné obvykle složit, takže židli využijete i při klasickém jídelního stolu. V tomto směru vám pomůže také nastavení výšky samotné židle, kterou si přizpůsobíte svému nábytku. Nastavitelná opěrka nohou je stejně zárukou toho, že židle bude růst s dítětem.

Jednoduchá manipulace a údržba – skládání a rozkládání zvládnete v případě dřevěných i plastových modelů během několika sekund. Některé židle jsou vybaveny kolečky. Plastové židle se dobře omývají. Dřevěné židle vyžadují vyšší péči.