Menu Zavřeno

Jak vybrat autosedačku?

NEJLEPŠÍ AUTOSEDAČKA

Přeprava dítěte v autě musí být bezpečná, proto je třeba hledat spolehlivou autosedačku, která dítě opravdu ochrání. Výrobci dnes prodávají většinou certifikované dětské autosedačky doplněné o různé crash testy, během nichž je simulovaná dopravní nehoda. Tak totiž máte jistotu, že konkrétní dětská sedačka opravdu dítě ochrání.

Jak vybrat autosedačku?

Váha dítěte – nejpodstatnějším údaj, od kterého závisí koupě autosedačky. Nikdy nekupujte větší autosedačku a nenechávejte dítě sedět v malé autosedačce.

Upevnění a instalace – většina je upevněna bezpečnostním pásem, ale dražší modely disponují tzv. systémem Isofix, který umožňuje ještě pevněji připevnění sedačky. Co se týče instalace, měla by být co nejjednodušší, aby vás úkon příliš nezdržoval pokaždé, když budete potřebovat dítě převést v autě.

Základní norma – starší norma, ale stále platná, je ECE R 44/03. Novější norma je označena jako ECE R 44/04. Každá autosedačka by měla splňovat minimálně tento základ.

Potahový materiál – některé novější sedačky mají snímatelné potahy, které lze bez problémů vyprat a zpět navléknout na sedačku. Je to detail, který mnohé maminky ocení.

Pohodlí – dětská autosedačka by měla být pohodlná, ať se v ní dítě necítí stísněně a nekomfortně. Zvolte proto raději měkčí a na dotek příjemnější materiály. Pokud je dítě starší vezměte ho na nákup s sebou, aby si mohlo do autosedačky sednout – vy uvidíte zda mu daná velikost sedí a je pro něj pohodlná.