Menu Zavřeno

Jak vybrat televizor?

NEJLEPŠÍ TV S INTERNETEM

Nejprodávanější televizory jsou zpravidla ve středních cenových hladinách což znamená, že nabízejí všechny základní funkce potřebné pro pohodlné sledování televize. Navíc během akcí lze vychytat za opravdu dobré ceny i nejlepší LED TV, nebo stále populárnější SMART televizory s množstvím funkcí, díky kterým, televizor využijete nejen ke shlédnutí televizních programů.

Jelikož je na trhu několik výrobců, kteří nabízejí různé technologie, výběr není vůbec jednoduchý. Neorientujte se nikdy jen na cenu, ale před koupí hledejte recenze a sledujte nejlepší televizory.

Jak vybrat televizor?

Velikost úhlopříčky – měla by být vybírána podle rozměrů místnosti. Malá místnost si vystačí s menší úhlopříčkou, na větší by se vám časem vůbec nebylo nahlíženo dobře. I když jsou cenově dostupné velké úhlopříčky, myslete na svůj zrak a komfort při sledování.

Rozlišení obrazovky – v současnosti se uplatňuje minimálně HD (High Definition) rozlišení 1280 × 720 pixelů, mnozí však za klasiku považují Full HD 1920 × 1020. Najdou se však i domácnosti, které si pochvalují vlastnosti UHD (Ultra High Definition) televizoru s rozlišením až 3840 × 2160 pixelů, což je také označováno jako 4K. Pokud vám ani to nestačí, máte ještě možnost zakoupit špičkový 5K televizor se zatím maximálním rozlišením 5120 × 2160 pixelů.

Konektivita – USB port spolu s HDMI výstupem je považován dnes již za samozřejmost, ale k standardům stále nepatří například Wifi nebo Bluetooth. Je jen na vás jak budete svůj televizor využívat a co všechno od něj očekáváte.

3D televizory – pro sledování 3D televizoru budete potřebovat buď aktivní 3D brýle, nebo pasivně. Na trhu se však pomalu objevují i ​​3D televizory se speciálním filtrem, což umožňuje sledování trojrozměrného obrazu bez brýlí, ale zatím nemají velmi dobré pozorovací úhly.

Typ displeje – v současnosti je 5 typů displeje: TN, IPS, PLS, VA, OLED. Displej TN je nejstarší technologií a takový televizor se dnes už vůbec nevyplatí koupit. Jsou sice levné, ale mají hrozný obraz. Displeje IPS a PLS vynikají kvalitou nejvíce v pozorovacích úhlech, tj nezkreslují barvy ani tehdy, když se někdo dívá zboku. Displej VA má opravdu krásné barvy a kontrast, lepší než IPS a PLS. OLED jsou nejkvalitnější displeje s věrným zobrazením barev.