Menu Zavřeno

Jak vybrat LEGO?

NEJLEPŠÍ LEGO

LEGO je již nedílnou součástí každodenního života dítěte. Zatímco kdysi jsme ho využívali jen k prosté zábavě, dnes nám slouží ke rozvoji tvůrčích schopností dítěte. Stavebnice LEGO patří dnes mezi nejlepší stavebnice, protože umožňují mnoho funkcí najednou a můžete si je upravit podle sebe přidáním různých doplňků.

Jak vybrat LEGO stavebnici?

Existuje nepřeberné množství edicí stavebnice Lego, zde uvedemé vybrané set pro vaši rychlejší orientaci.

Lego Duplo – pro nejmenší děti od 1,5 roku věku. Kostičky jsou dvakrát větší, než klasické, díky čemuž by je děti neměli vdechnout ani spolknout. Kostičky mají zaoblené hrany, takže se o ně nelze pořezat.

Lego Creator – dětem od 4 let a více, perfektně rozvíjí jemnou motoriku, kreativitu a fantazii. Nejčastěji lze stavět různé dopravní prostředky nebo budovy.

Lego City – prodává se už od roku 1978 a je určené dětem od 5 let, rozvíjí fantazii a pomáhá pochopit městský způsob života. Stavebnice jsou inspirovány městem a zobrazují skutečné situace.

Lego Star Wars – patří mezi nejoblíbenější série. Je určené dětem od 6 let. Stavitelé se tu setkají se všemi známými hrdiny, zbraněmi i dopravními prostředky z filmu.

Lego Friends – speciální dívčí sérií Friends. Stavebnice je růžová a mladé dívky po celém světě si ji zamilovaly.

Lego Technic – náročné pro dobré stavitele a technicky založené typy. Pro děti od 9 let a více. Precizní dílenské zpracování a obrovský důraz kladený na detail. Sestavení vyžaduje kapku trpělivosti.