Menu Zavřeno

Jak vybrat sluchátka?

Jak vybírat sluchátka?

Velikost a styl – plánujete poslouchat hudbu hlavně doma, nebo jezdíte běhat a hudba by měla být vaším společníkem při sportovních aktivitách? Na domácí poslech vybírejte větší sluchátka, externě noste s sebou menší ‚špunty‘, které pevně drží a jsou lehké. Hráči potřebují sluchátka s mikrofonem. Sportovci potřebují sluchátka, které budou držet v uších jako přibitá. Stejné podmínky platí i při sluchátkách na běhání.

Bezdrátové nebo kabel – bezdrátové nemusí vždy spolehlivě přenášet zvuk (záleží od jejich kvality), ale stabilita se lepší každým novým modelem, takže bychom se rozhodně bezdrátových sluchátek nebáli. Sluchátka s kabelem jsou však stabilnější, ale může vás někdy obtěžovat délka kabelu. Nehodí se pro sport, spíše pro domácí poslech hudby.

Odpor – udává se v ohmech a obecně platí, že čím je odpor vyšší, tím kvalitnější zvuk uslyšíte. Zároveň ale třeba přihlížet na to, odkud chcete hudbu poslouchat (malé zařízení mají nevýkonný zesilovač) – pokud chcete sluchátka připojit pouze k mobilu, postačí vám odpor kolem 50 Ohm, pokud k notebooku cca 100 Ohm, hifisti ocení nad 200 Ohm.

Frekvenční rozsah – kvalitnější sluchátka mají rozsah od 18 Hz do 20 000 Hz.

Konektor – pokud budete sluchátka často vytahovat z / do zařízení, lepší je stříbrný konektor, který je trvanlivý. Pozlacený je obecně lepší, ale hodí se jen těm, kteří sluchátka jen občas vytáhnou z / do zařízení.