Menu Zavřeno

Jak vybrat granule?

NEJLEPŠÍ GRANULE ROKU

Každý majitel pejska nebo kočky chce používat jen to nejlepší krmivo, aby zajistil stravu bohatou na maso, vitamíny a další zdraví prospěšné látky. Často se však naskýtá otázka: „Které krmivo je to nejlepší? Jak ho vybírat?“

Nejlepší granule obsahují především maso. Nelze zapomínat na fakt, že pes i kočka je masožravec. Pokud se maso nenachází na prvním místě ve složení granulí, vybírejte raději z jiných značek, protože pořadí složek závisí na použitém množství (pokud je na prvním místě třeba masová moučka a až pak maso, granule obsahují více moučky a méně masa). Důležitý je i podíl bílkovin, tuků a jejich původ – lepší jsou živočišného původu.

KOUPIT GRANULE 🛒

Co mají obsahovat kvalitní granule?

Maso může být sušené, čerstvé, mražené, ale nikdy ne masová moučka. Každý dobrý výrobce uvádí o jaké maso jde (hovězí, kuřecí, jehněčí, losos, …).
Jiný podíl bílkovin mají granule pro mladé, jiný pro starší. Když zaznamenáte zapáchající moč, potřebujete vyměnit granule za jiné s nižším obsahem bílkovin, protože má váš mazlíček příliš zatížené ledviny zbytečně vyšším příjmem bílkovin.
Nadbytek tuků ve stravě způsobuje řídkou stolici, nedostatek zaznamenáte například ztrátou lesklé srsti.
Vláknina podporuje správné trávení, je ve zvýšeném množství v granulích pro obézní.
Podíl zeleniny, vitamínů, a co nejméně konzervantů.

KOUPIT GRANULE 🛒