Menu Zavřeno

Jak vybrat herní konzoli?

Jak vybírat konzole?

Jaké hry chcete hrát – některé hry jsou exkluzivní, zahrajete je jen na vybrané herní konzole, takže před koupí dobře promyslete výběr konzoly podle toho, jaké hry na trhu se vám líbí víc. Pak podle toho nakupujte. Na internetu vyhledejte několik her a zjistěte o nich na nichž konzolách jsou dostupné.

Zvuk na herních konzolách – některé herní konzole umožňují výstup zvuku 5.1, jiné například 7.1 nebo jinak. Je dobré znát tento údaj konkrétní konzoly ještě před jejím nákupem.

Připojení herní konzole – dnes už každý televizor disponuje HDMI připojením a konzoly nabízejí především HDMI připojení. Pokud je nutný jiný způsob připojení, zjistěte si podrobnosti.

Přenosné herní konzole a stolní herní konzole – přenosné herní konzole jsou skvělá na hraní v exteriérech, na kolejích, během dovolených, někde na chatě, když se potřebujete zabavit nebo během cestování. Jsou malé, dobře skladné iv kabelce. Mají zabudovaný displej (může být i dotykový, ale není to pravidlo) i ovládání a zvuk uslyšíte po připojení sluchátek s 3,5 mm Jack konektorem. Stolní herní konzole jsou ty klasické, které musíte připojit k televizoru. Pro dokonalý zážitek z hraní k nim můžete dokoupit bohaté příslušenství (volant a pedály na hraní závodních her, snímače pohybu pro hraní pohybových her aj.).

Způsoby ovládání herních konzolí – herní konzole se dají ovládat buď tradičním joystickem, ale i dotykovým ovladačem nebo dokonce gesty díky pohybovým senzorem.

Značka herní konzole – hráči mezi sebou často řeší otázku, která herní konzole je lepší. Odpověď jednoduše neexistuje; každý hráč má své vlastní nároky. Zatímco jednomu vyhovuje Xbox, další se pyšní herní konzolí Wii od značky Nintendo. Do třetice tu ještě máme hráčů Play Station. Konečný výběr je vždy jen na vás.