Menu Zavřeno

Jak vybrat sluchátka?

NEJLEPŠÍ SLUCHÁTKA

Hudba nás provází po celý život, dokonce má vliv i na naši náladu – může vylepšit den, připomenout milé vzpomínky, ale i rozladit pokud se nám nelíbí. Jelikož jde o náš sluch, třeba být při nakupování obezřetným spotřebitelem. Stejně tak je tomu i v případě herních sluchátek, díky kvalitnímu zvuku jste o krok vpřed před protivníkem.

KOUPIT SLUCHÁTKA 🛒

Jak vybírat sluchátka?

Velikost a styl – plánujete poslouchat hudbu doma nebo chodíte běhat a hudba by měla být vaším společníkem při těchto aktivitách? Na domácí poslech vybírejte větší sluchátka a na sport spíše špunty, které pevně drží a jsou lehké. Hráči potřebují sluchátka s mikrofonem. Sportovci potřebují sluchátka, které budou držet v uších jako přibitá. Stejné podmínky platí i při sluchátkách na běhání.

Bezdrátové nebo kabel – bezdrátové nemusí vždy spolehlivě přenášet zvuk (záleží od jejich kvality), takže bych se rozhodně bezdrátových sluchátek nebál. Sluchátka s kabelem jsou však stabilnější, ale někdy může obtěžovat délka kabelu. Nehodí se pro sport, spíše pro domácí poslech hudby.

Odpor – udává se v ohmech a obecně platí, že čím je odpor vyšší, tím kvalitnější zvuk uslyšíte. Zároveň ale třeba přihlížet na to, odkud chcete hudbu poslouchat (malé zařízení mají nevýkonný zesilovač) – pokud chcete sluchátka připojit pouze k mobilu, postačí vám odpor kolem 50 Ohm, pokud k notebooku cca 100 Ohm, hifisti ocení nad 200 Ohm.

Frekvenční rozsah – kvalitnější sluchátka mají rozsah od 18 Hz do 20 000 Hz.

Konektor – pokud budete sluchátka často vytahovat ze zařízení, lepší je stříbrný konektor, který je trvanlivý. Pozlacený je obecně lepší, ale hodí se jen těm, kteří sluchátka jen občas vytáhnou ze zařízení.

KOUPIT SLUCHÁTKA 🛒