Menu Zavřeno

Jak vybrat sluchátka?

NEJLEPŠÍ SLUCHÁTKA

Hudba nás provází po celý život, dokonce má vliv i na naši náladu – může vylepšit den, připomenout milé vzpomínky, ale i rozladit pokud se nám nelíbí. Jelikož jde o náš sluch, třeba být při nakupování obezřetným spotřebitelem. Stejně tak je tomu i v případě herních sluchátek, díky kvalitnímu zvuku jste o krok vpřed před protivníkem.

Jak vybírat sluchátka?

Velikost a styl – plánujete poslouchat hudbu doma nebo chodíte běhat a hudba by měla být vaším společníkem při těchto aktivitách? Na domácí poslech vybírejte větší sluchátka a na sport spíše špunty, které pevně drží a jsou lehké. Hráči potřebují sluchátka s mikrofonem. Sportovci potřebují sluchátka, které budou držet v uších jako přibitá. Stejné podmínky platí i při sluchátkách na běhání.

Bezdrátové nebo kabel – bezdrátové nemusí vždy spolehlivě přenášet zvuk (záleží od jejich kvality), takže bych se rozhodně bezdrátových sluchátek nebál. Sluchátka s kabelem jsou však stabilnější, ale někdy může obtěžovat délka kabelu. Nehodí se pro sport, spíše pro domácí poslech hudby.

Odpor – udává se v ohmech a obecně platí, že čím je odpor vyšší, tím kvalitnější zvuk uslyšíte. Zároveň ale třeba přihlížet na to, odkud chcete hudbu poslouchat (malé zařízení mají nevýkonný zesilovač) – pokud chcete sluchátka připojit pouze k mobilu, postačí vám odpor kolem 50 Ohm, pokud k notebooku cca 100 Ohm, hifisti ocení nad 200 Ohm.

Frekvenční rozsah – kvalitnější sluchátka mají rozsah od 18 Hz do 20 000 Hz.

Konektor – pokud budete sluchátka často vytahovat ze zařízení, lepší je stříbrný konektor, který je trvanlivý. Pozlacený je obecně lepší, ale hodí se jen těm, kteří sluchátka jen občas vytáhnou ze zařízení.