Menu Zavřeno

Jak vybrat prací prášek?

NEJLEPŠÍ PRACÍ PRÁŠKY

Jednička na trhu, která stále patří mezi nejprodávanější a nejvíce používané. Při výběru toho nejúčinnějšího se však šetřit opravdu nevyplatí. Levnější varianty nemusí vaše prádlo zbavit všech skvrn. A pokud perete jemnější oblečení při nižších teplotách, prášek se nemusí zcela rozpustit. Z toho důvodu zůstává na oblečení, co vás může pořádně zamrznout zejména při tmavých barvách. O reakcích citlivé pokožky ani nemluvě. Kupujte raději dražší prací prášky ověřené kvality, které jsou rozpustné již při teplotě 30 ° C. Ušetřit se dá tak, že sáhnete po větším balení, přičemž na něj odhadnul v obchodě slevu. Samozřejmostí je přiměřené dávkování, které je šetrné k vaší pračce, k životnímu prostředí a v neposlední řadě k vaší peněžence.

Jak vybrat prací prášek?

Tekutý prášek a gel na praní 
Jejich nespornou výhodou je vynikající rozpustnost. V případě gelu se někteří výrobci chlubí tím, že mastné skvrny se odstraňují tak jako použitím saponátu při mytí nádobí. Tekutý prášek na praní zas přesvědčuje zachováním zářivých barev a ochranou před zabarvením prádla. Tekuté prášky a gely neobsahují bělidla, proto nejsou tak účinné v odstraňování barevných skvrn jako tráva, krev, červené víno a ovocný džus. Zaostávají i v testech zachování bílé barvy. Tekuté prášky na praní používejte hlavně při běžném nošení barevném oblečení pro zachování sytosti barev.

Prací tablety a gelové tobolky 
Jednoduchý způsob použití, který slibuje vyšší koncentrovanost prostředku, a tím i větší účinnost praní. Tablety prý navíc obsahují změkčovače vody, čímž chrání vaši pračku. Jejich nevýhodou jsou malé rozměry, kvůli kterým mohou v pračce zapadnout hned na začátku pracího cyklu. Za úvahu proto stojí speciální sáček.

Mýdlové ořechy 
Přírodní produkt, který nezatěžuje životní prostředí. Jde o plody stromu Sapindus Mukorrosi pocházejícího z Nepálu a Indie. Při praní je třeba použít malé bavlněné sáček. Ořechy jsou určeny na jemné, ale účinné praní neutrální vůně. Prádlo je nejen čistá, ale také změkčená, proto není nutné používat přísady.

Prací koule 
Tento způsob praní rovněž dává do popředí účinnost a zbavení se zápachu bez použití chemikálií. Mělo by tedy jít o řešení pro alergiky a lidi citlivých na klasické prášky na praní. Vnitřek koule obsahuje keramické kuličky pohlcující světelné paprsky, které během praní vyzařují infračervené světlo. Odolných skvrn tento výmysl vaše prádlo zřejmě nezbaví, na propocené košile či trička je zcela dostačující. Prací koule by měla vydržet přibližně tisíc praní, přičemž koupit ji můžete už za osm eur.