Bohužel hoverboardy za 1 000 Kč seženete bohužel maximálně z druhé ruky, ale od 3 000 Kč už lze sehnat nějaké základní kousky. Ti pozornější z nás si jistě všimli, že kolem nás občas někdo přejede na „dvojkolkáce“. Hoverboard (nebo také balanční skútr, gyrowheel, gyroboard) je něco mezi segwayom, který má kormidlo, a klasickým skateboardem. Hoverboard oslovil zpočátku jen mladých, kteří jako první chtějí vždy zkusit nejnovější trendy, ale později se rozšířily i mezi střední věkovou kategorii. V zahraničí najdete na hoverboardech i šikovné důchodce nebo skladníky pracující ve velkých skladech.
Jak vybrat nejlepší hoverboardy?
Dojezd – závisí na baterii, terénu a hmotnosti osoby, která se veze. Průměrnou ujedou vzdáleností je však 15 kilometrů. Tento údaj však vždy ověřte při nakupování konkrétního modelu.
Nabíjení – průměrný čas nabíjení je 2 až 3 hodiny. Co se týče životnosti baterie, je třeba brát v úvahu několik faktorů, jako například váhu dané osoby, frekvenci používání a v neposlední řadě i terén po kterém budete jezdit.
Rychlost – vzhledem k bezpečnosti se rychlost jízdy na hoverboard pohybuje kolem 15 km/h až 18 km/h, zpravidla byste to však neměli přehánět a jezdit v průměru 10 km/h.
Indoor a outdoor hoverboard – některé modely jsou určeny i na outdoorové projížďky a zvládnou trávník i méně rovný asfalt.
Doplňkové funkce – samozřejmostí je již LED osvětlení, které je nejen efektní, ale i praktické. V současnosti jsou populární hoverboardy s možností bluetooth připojení, takže můžete přes reproduktory na hoverboard poslouchat svou oblíbenou hudbu nebo rádio díky spárování se smartphonem.