Menu Zavřeno

Jak vybrat lednici?

NEJLEPŠÍ LEDNICE S MRAZÁKEM

Lednička je základní spotřebič každé domácnosti, který je nepřetržitě v provozu. Při koupi nové chladničky proto třeba zaměřit nejen na její design nebo značku, ale musíme si všímat například i velmi důležitý údaj o spotřebě energie.

Jak vybrat prací lednici?

Jak velkou chladničku – platí, že jedna osoba potřebuje přibližně 70 litrů objemu chladničky, takže novou chladničku vybíráme v první řadě podle počtu osob, kterým má sloužit. Větší rodiny s více dětmi nebo vícegenerační domácnosti ocení americké chladničky, menší domácnost si vystačí se standardem (kombinovaná chladnička s mrazákem).

Mrazicí prostor – kapacita mrazícího prostoru kombinovaných chladniček závisí na tom, zda je mraznička umístěna nahoru nebo dolů. Mraznička nahoře je menší (má objem do 80 litrů), mraznička umístěna dole je zpravidla o něco větší (má kolem 120 litrů).

Čtěte údaje na štítcích – štítky obsahují základní informace o chladničce – energetickou třídu, roční spotřebu elektrické energie (zaokrouhlená na celé číslo), hlučnost (udává se v decibelech), užitečný objem chladničky a mrazničky.

Čtěte recenze – zkušenosti ostatních, názory odborníků a různé další recenze vám shrnou hlavní kladné a záporné stránky konkrétních chladniček. Obecně jsou mnohem spolehlivější chladničky od renomovaných značek (Samsung, Bosch, Elektrolux, Gorenje aj.), Které mají na trhu již své dobré jméno a jejich kvalitu ověřil sám čas.