Menu Zavřeno

Jak vybrat myčku?

NEJLEPŠÍ MYČKY

Myčka se stává nepostradatelnou součástí domácností bez ohledu na počet členů, protože špinavé nádobí se týká každého z nás. Navíc, myčka nádobí vám daruje více volného času, který můžete strávit s rodinou a přáteli. Koupě takového pomocníka není zcela jednoduchá, a tak jsme připravili test myček na usnadnění vašeho výběru.

Jak vybrat myčku?

Velikost – standardem jsou myčky nádobí široké 60 centimetrů (mycka 60); hodí se do každé domácnosti protože umyjí 12 až 14 jídelních souprav. Myčky široké 45 centimetrů (mycka 45) dokáží umýt 9 jídelních souprav. Malé stolní myčky nádobí jsou vhodné pro jednu osobu nebo na chaty, kde není mnoho nádobí.

Vestavěné nebo volně stojící myčky – zamyslete se nad volným místem ve své kuchyni. Pokud renovujete kuchyň nebo se právě chcete zabydlet, případně máte možnost rozšířit již existující kuchyňskou linku, můžete si koupit vestavnou myčku nádobí. Volně stojící jsou univerzální a vhodné do každé kuchyně.

Funkce – myčka dnes zvládá už nejen obyčejný cyklus mytí běžného nádobí, ale poradí si is hrubou mastnotou na pekáči, vyleští sklenice a nádobí spolehlivě usuší. Dnes už víte zakoupit šikovnou myčku za rozumnou cenu, která disponuje více funkcemi navíc.

Vybavení myčky – jakým způsobem se ukládají příbory? Je tak dost místa i na více než jeden pekáč? Disponuje myčka nádobí stojany určenými na křehké sklenice od vína? Jsou košíky dostatečně variabilní?

Intenzita hluku – vestavné myčky se zdají být tišeji, protože jejich zvuk tlumí spotřebiče kolem nich spolu se samotnou kuchyňskou linkou. Avšak i volně stojící myčky vědí disponovat opravdu tichým chodem tak, abyste nádobí mohli nerušeně mýt například pozdě večer.