Menu Zavřeno

Jak vybrat saunu?

NEJLEPŠÍ VENKOVNÍ SAUNY

Saunování je synonymem relaxu, pohodlí, chvil vyhrazených jen pro sebe, ale i zdraví. Kvalitní domácí infrasauna v sobě spojuje péči o tělo i duši – je jednoduchá na ovládání, díky nízkým teplotám ji velmi dobře snášejí i citlivé osoby a spolehlivě prohřeje lidské tkáně až do hloubky 4 cm.

Jak vybrat saunu?

Velikost – do bytu se kupují co nejmenší infrasauny, maximálně pro dvě osoby, nejčastěji však jen pro jednu osobu. Nejmenší infrasauna má rozměry přibližně 90x90x190 cm. Největší infrasauny jsou určeny pro šest osob.

Vlnová délka – čím je vlnová délka infrazáření kratší, tím je účinek na organismus silnější a více léčebný. Naopak dlouhá vlnová délka působí spíše relaxačně a uvolňující. Existuje i střední vlnová délka, která je skvělým kompromisem mezi dlouhou a krátkou vlnovou délkou. Dokonce některé infrasauny umožňují nastavení vlnové délky, takže je můžete střídat podle potřeby.

Druh infrazářiče – keramické infrazářiče jsou často v menších infrasaunách, protože mají delší životnost a poměrně rychle se nahřejí. Karbonové se používají v menších i větších infrasaunách a dokáží rovnoměrněji ohřívat. Výběr je jen na vašem rozhodnutí.

Doplňky – je užitečné mít v infrasauně různé doplňky, které se pomalu stávají standardem, například mp3 přehrávač, polička na nápoj, ionizér na čištění vzduchu a další vychytávky.

Montáž, servis, náhradní díly – infrasauna stále není samozřejmostí, její koupě je pro mnohé finančně náročná, a proto byste se měli zajímat o služby související s koupí infrasauny. Ptejte se na montáž sauny, zajímejte se o servis a dostupnost náhradních dílů na konkrétní model.