Menu Zavřeno

Jak vybrat klimatizaci?

NEJLEPŠÍ KLÍMA

Nejen kanceláře, auta či nákupní centra mají klimatizaci – postupně se stává součástí našich domácností, aby horké letní dny nebyly pro nás trápením. Místnosti mají příjemné teplotu, díky čemuž se umíme mnohem lépe soustředit na práci a doma zas vychutnávat chvíle s rodinou a přáteli nemluvě o tom, že děláme něco i pro své zdraví. Permanentně vysoká teplota neprospívá například ani srdečně-cévní soustavě.

Jak vybrat mobilní klimatizaci?

Výkon přenosné klimatizace – výkon mobilní klimatizace třeba vybírat podle toho, jaký prostor chcete ochladit. Malý výkon vám nebude stačit a přílišný může být až zbytečný. Platí obecné pravidlo, že mobilní klimatizace vychladí místnost do 60 m3, výjimečně při kvalitních a výkonných je to až 80 m3. Více určitě ne. Je však zohlednit například i počet osob v dané místnosti (čím více jich je, tím je třeba větší výkon).

Délka hadice na vývod – hadice vyvádí teplý vzduch z místnosti pryč, proto by měla trčet například ven pootevřeným oknem. Mobilní klimatizaci je proto nejlepší postavit někam k oknu, a tak myslete na délku hadice.

Hlučnost mobilní klimatizace – hlučnost se pohybuje okolo 60 decibelů a je vždy uvedena i na energetickém štítku. Je důležité zohlednit při koupi i tento údaj, aby vám chod přenosné klimatizace v domácnosti nepřekážel. Zde samozřejmě platí, že tím méně decibelů, tím tišší chod by klimatizace měla mít.

Energetický štítek – na energetickém štítku najdete kromě decibelů například i třídu spotřeby. Kupte klimatizaci zařazenou minimálně do kategorie A + nebo A ++ podle toho, jak často bude zapnuta. Pokud víte, že ji budete zapínat často, hledejte označení A +++.

Zkondenzovaná voda – některé modely přenosných klimatizací disponují zabudovaným výparníkem kondenzátu, takže vodu nemusíte po čase ručně vylévat, nakolik se odpaří sama.