Menu Zavřeno

Jak vybrat kávovar?

NEJLEPŠÍ KÁVOVARY

Kávovar je pro všechny milovníky kávy součástí životního stylu. Pokud patříte mezi ně, určitě budete souhlasit s tvrzením, že konečná chuť závisí na přípravě, a tak se při kupování třeba zaměřit na ty nejlepší kávovary. My jsme pro vás připravili TOP 25 kávovarů, aby nakupování bylo jednodušší a věděli jste se lépe zorientovat v nabídce. Zároveň se snažíme odpovědět na nejčastější otázky, které kupujících nejvíce zajímají.

KOUPIT KÁVOVAR 🛒

Jak vybrat kávovar?

Obsluha – mezi pákovým a automatickým kávovarem je velký rozdíl. Zatímco automatický zvládne celou přípravu sám bez vaší pomoci, pákový nechává drtivou většinu práce na vás. Vybírejte podle toho, jak často chcete kávu doma připravovat.

Mletá káva versus kapsle – mletá káva je levnější a možná jste si na ni už zvykli. Kapsle mají svůj obsah přesně nadávkován, a tak s jejich pomocí hravě připravíte i cappuccino nebo latté.

Tlak – kávovar by neměl mít tlak nižší než 9 bar. Optimální tlak na přípravu opravdu dobré kávy je 15 bar. Ptejte se na funkce. Cena kávovarů se odvíjí i od toho, co všechno dokážou, a tak je velmi důležité detailně zjišťovat všechny funkce. Pokud pijete stále tutéž kávu zakupte levnější model, abyste zbytečně nepreplácali za vymoženosti, které nepotřebujete. Pokud si chcete vychutnávat stále jiný druh kávy, hledejte kávovar s bohatší nabídkou připravovaných nápojů.

Údržba – péče o kávovar by vás neměla příliš zatěžovat. Když prodejce řekne, že údržba je velmi jednoduché neboť jen pár dílů opláchnete, ve skutečnosti to bude náročnější. Lze jej bude třeba čistit po každém šálku, a to se vám určitě líbit nebude. Na trhu už máme i kávovary s automatickým odkapáváním nebo s vlastním vnitřním mytím. Kvalitní kávovar zvládne údržbu i sám.

KOUPIT KÁVOVAR 🛒