Menu Zavřeno

Jak vybrat notebook?

Účel používání – pokud neplánujete hrát hry nebo využívat notebook na práci, při které nepotřebujete až tak vysoký výkon, můžete sáhnout po levnějších noteboocích. Ty zvládnou potřeby běžného, ​​průměrného uživatele.

Hmotnost notebooku – když potřebujete notebook často nosit s sebou oceníte nižší hmotnost, která vás až tak moc nezatíží. Pokud ale plánujete mít notebook většinu času na stole (mnozí mají notebook doma na stole místo stolního pc), nemusíte řešit problémy s hmotností. Lehčí notebooky bývají trošku dražší.

Výdrž baterie – čtěte zkušenosti uživatelů abyste reálně věděli kolik notebook vydrží při nějaké práci. Ty nejlepší notebooky mají výdrž do 8 hodin, jde však vždy o to, jakou práci ním provádíte.

Úhlopříčka – menší jsou lepší přenosné například do práce nebo školy na přednášky, větší jsou zas ideální na dlouhodobou práci nakolik zatěžují oči méně. Na dlouhé a časté psaní, resp. práci s notebookem, vybírejte úhlopříčku o velikosti kolem 16 palců. Časté přenášení, krátké psaní a ‚zabíjení nudy‘ zvládnete is úhlopříčkou o velikosti nějakých 13 palců. Rozlišení doporučujeme minimálně FULL HD, přičemž k dispozici jsou již ULTRA HD displeje.

Vnitřek notebooku – procesor je v podstatě jádrem notebooku a jeho výkon se udává počtem jader a taktovací frekvencí. Čím vyšší jsou tyto hodnoty (více jader a vyšší takt), tím je notebook výkonnější. Operační paměť označována jako RAM je paměť, se kterou pracuje operační systém; potřebujete alespoň 4 GB RAM, méně určitě ne. Do třetice si všímejte harddisk – minimem je 500 GB. Poslední Důležitou součástí je grafická karta. Rozlišujeme tzv. integrované, nebe dedikované. Druhé jmenované mají vyšší výkon a jsou tak vhodné pro hraní her, sledování filmů nebo práci na grafice. Mají většinou vlastní paměť od 1 do 8 GB.