Menu Zavřeno

Jak vybrat kávovar?

NEJLEPŠÍ KÁVOVARY

Kávovar je pro všechny milovníky kávy součástí životního stylu. Pokud patříte mezi ně, určitě budete souhlasit s tvrzením, že konečná chuť závisí na přípravě a výběru kvalitní kávy, a tak se při kupování třeba zaměřit na ty nejlepší kávovary. Nejlepší kávovary na našem trhu vnesou do domácnosti pocit luxusu a pohodlí. Káva z vaší kuchyně může chutnat tak skvěle, jako by byla připravena profesionálem. Základem je vybrat si ten správný kávovar. Aby výběr byl jednodušší máme pro vás několik doporučení.

Jak vybrat kávovar?

Obsluha – mezi pákovým a automatickým kávovarem je velký rozdíl. Zatímco automatický zvládne celou přípravu sám bez vaší pomoci, pákový nechává drtivou většinu práce na vás. Vybírejte podle toho, jak často chcete kávu doma připravovat.

Mletá káva versus kapsle – mletá káva je levnější a možná jste si na ni už zvykli. Kapsle mají svůj obsah přesně nadávkován, a tak s jejich pomocí hravě připravíte i cappuccino nebo latté.

Tlak – kávovar by neměl mít tlak nižší než 9 bar. Optimální tlak na přípravu opravdu dobré kávy je 15 bar. Ptejte se na funkce. Cena kávovarů se odvíjí i od toho, co všechno dokážou, tak je velmi důležité detailně zjišťovat všechny funkce. Pokud pijete stále tutéž kávu zakupte levnější model, abyste zbytečně nepřiplácali za vymoženosti, které nepotřebujete. Pokud si chcete vychutnávat stále jiný druh kávy, hledejte kávovar s bohatší nabídkou připravovaných nápojů.

Údržba – péče o kávovar by vás neměla příliš zatěžovat. Když prodejce řekne, že údržba je velmi jednoduchá, neboť jen pár dílů opláchnete, ve skutečnosti to bude náročnější. Bude třeba čistit po každém šálku, a to se vám určitě líbit nebude. Na trhu už existují i kávovary s automatickým odkapáváním nebo s vlastním vnitřním mytím. Kvalitní kávovar zvládne údržbu sám.