Menu Zavřeno

Jak vybrat fén?

NEJLEPŠÍ FÉNY NA VLASY

Vysoušeč vlasů je považován za úplnou samozřejmost a nad jeho používáním se už ani pozastavíme. Každému z nás, dokonce i mnohým mužům, usnadňuje život; vlasy si pohodlně umyjeme ráno před odchodem do práce, nebo předtím než máme vyrazit na nějaké setkání. Nejlepší fén na vlasy toho zvládne mnohem víc, než jen tradiční usušení vlasů – přidá objem, vlasy mohou být lesklejší a bez poškození.

Jak vybrat fén na vlasy?

Výkon – nejlepší fény na vlasy mají výkon od 1700 W výše. Nižší výkon se nevyplatí, hledejte proto fény vždy nad touto hranicí. Husté a / nebo hrubé vlasy ocení výkon i nad 1900 W.

Způsob sušení vlasů – teplota a intenzita foukání. Fén musí mít alespoň 2 teplotní stupně (ideálně 3), abyste věděli zvolit co nejlepší teplotu právě pro své vlasy. Rychlost foukání by také měla mít nejméně 2 stupně. Intenzita foukání a teplo by měly nastavovat zvlášť, nezávisle od sebe; někdy přece budete potřebovat například vyšší teplotu, ale nižší rychlost foukání vzduchu.

Funkce fénu – samozřejmostí by měl být studený vzduch, který je ideální nejen pro poškozené a / nebo jemné vlasy, ale i pro konečnou úpravu účesů. Užitečná je i ionizace nebo turbofénovanie pro extra rychlé usušení vlasů. Fén by měl mít pojistku proti přehřátí.

Příslušenství – některé fény mají ve své výbavě například difuzér pro vytvoření lepšího objemu vlasů, nebo užší násadku navíc pro lepší styling účesu. Je dobré, pokud má fén v příslušenství i pouzdro, nějaký obal na praktické uskladnění.

Délka kabelu – standardně mají fény délku kabelu cca 1,8 m, ale lze najít fén s kabelem dlouhým 3m. Informace o tom jsou obvykle na krabičce.