Menu Zavřeno

Jak vybrat vertikulátor?

NEJLEPŠÍ TRAVNÍ VERTIKUTÁTORY

Vertikutátor je užitečný pro všechny, kteří chtějí mít krásný trávník. Používá se na jeho provzdušnění, aby všechny potřebné živiny obsažené v hnojivu mohli opravdu trávník vyživovat. Kromě toho pořádně provzdušnění umožní slunečním paprskům a vzduchu proniknout dokonale na celý travnatý porost. Nejlepší vertikutátor sníží množství staré trávy – váš trávník doslova profesionálně pročeše.

Jak vybrat vertikutátor?

Elektrické nebo benzínové vertikutátory – elektrické jsou lehčí, nepotřebujete na jejich provoz benzin a pohodlně s nimi zvládnete provzdušnit trávník standardních rozměrů. Benzínové jsou výkonnější, o něco hlučnější a ideální pro trávník větších rozměrů.

Rozměry vašeho trávníku – s trávníkem menších rozměrů do 600 m2 a nějakou tou předzahrádkou si klidně pořiďte elektrický vertikutátor, který splní vaše nároky na provzdušňování. Pokud máte zahradu nad 600 m2, uvažujte o koupi benzínového vertikutátoru.

Výkon – elektrický by měl mít výkon alespoň 1,3 kW, ale někteří uvádějí od 1,5 kW. Benzínový by měl mít výkon od 2,5 do nějakých 4 koňských sil, případně i více. Všímat byste si měli i otáčky – u elektrických vertikutátor by měly otáčky dosahovat hodnotu 3000 ot / min, při benzínových vertikutátory i více než 3500 ot / min.

Vestavný koš – je velmi užitečné, pokud má vertikutátor i vestavěný koš na nečistoty, mech a staré kousky trávy. V opačném případě nechá vše vyčesané na trávníku a vy to musíte dodatečně odklidit. Je tedy jednodušší vysypat koš, jak něco potom sbírat. Koš by měl mít objem 50 litrů, 60 litrů, případně i více.

Vertikutátory 2 v 1 – na trhu se objevují i ​​vertikutátory označené jako 2v1 – mají i nože na hloubkové provzdušňování trávníku, i dráty na detailnější pročesávání trávníku. Jde tak o opravdu precizní péči, kdy bude trávník ošetřen noži, a pak ještě pročesán. Zkuste si prohlédnout i takovéto vertikutátory, protože v současnosti nabírají na popularitě a vědí zaujmout především perfekcionisty, kterým záleží na krásném a především zdravém trávníku.