Menu Zavřeno

Jak vybrat žehličku?

NEJLEPŠÍ ŽEHLIČKY

Žehlení nepochybně patří mezi nejvíce nenáviděné domácí práce. Žehlení se sice nevyhneme, ale můžeme si ho zpříjemnit moderní žehličkou, se kterou tato činnost půjde mnohem lépe. Nejlepší napařovací žehličky šetří náš čas, mají kvalitní povrch žehlící plochy a dobrý parní výkon a žehlení s nimi bude alespoň o trošku jednodušší.

Jak vybrat žehličku?

Výkon žehličky – hovoří o tom, jak rychle se zahřeje. Špičkové žehličky mají výkon kolem 2800 W, běžné žehličky mají 1600 W. Zcela jednoduché a levné žehličky poskytnou výkon 1200 W. Na občasné přežehlení trička nebo kalhot vám postačí i něco přes 1300 W, pravidelné žehlení vyžaduje výkon 2000 W a více. Čím nižší výkon, tím déle budete žehlit, neboť jedním místem budete muset projít i vícekrát.

Množství páry – znamená kolik páry napařovací žehlička vyprodukuje. Běžné žehličky mají parní výkon kolem 60 g / min, ty nejdražší i 360 g / min. Měli byste si vyberat žehličku s parním výkonem alespoň 100 g / min.

Kvalitní žehlící plochy – zapomeňte na teflon, nerez a hliník, protože jsou to nekvalitní materiály. Vhodná je například keramika nebo kombinace více materiálů. Myslete na to, aby žehlička měla opravdu špičatou špičku ať můžete pohodlně žehlit kolem knoflíků, zipů a jiných částí oděvů. Pokud jde o otvory na páru, mělo by jich být co nejvíce a ať jsou určitě i na špičce.

Funkce – promyslete si jaké doplňkové funkce vám usnadní žehlení. Určitě se hodí automatické vypnutí žehličky při nečinnosti, kdybyste ji náhodou nechtěně zapomněli vypnout. Ty nejlepší žehličky na trhu disponují i ​​signalizací zvukem (například když se nahřeje na požadovanou teplotu). Určitě využijete svislé napařování.