Menu Zavřeno

Jak vybrat mikrovlnku?

NEJLEPŠÍ MIKROVLNKY

Mikrovlnná trouba se stala nedílnou součástí kuchyně, nejen kvůli rychlému ohřevu jídel, ale i pro další funkce, které dokáže nabídnout. Kromě rozmrazování jídel můžete grilovat, péct nebo vařit v páře. K dispozici je několik předdefinovaných programů a ty nejlepší mikrovlnné trouby se i očistí samy pomocí šikovné funkce samočištění.

Jak vybrat mikrovlnku?

Výkon – mikrovlnná trouba by měla mít výkon minimálně 800 W, určitě ne méně.

Využívání v domácnosti – potřebujete jídla jen ohřívat a rozmrazovat, nebo chcete i připravovat různé druhy jídel? Zařiďte se podle vlastních nároků, abyste neplatili zbytečně navíc za něco, co nebudete potřebovat, a opačně – možná se sejde připlatit si za funkce, které vám pomohou usnadnit život v kuchyni.

Způsob otevírání dvířek – okolo dvířek potřebujete prostor na pohodlnou manipulaci, a tak si pořádně promyslete, kde bude mít nová mikrovlnka své místo.

Čištění – moderní mikrovlnky se vyčistí samy pomocí páry, takže nebudete potřebovat žádné čisticí prostředky a ani hodinu na to, abyste vydrhli zaschlé jídla. Pokud si nechcete za takovou vymoženost připlatit, kupte si mikrovlnku s co možná najoblejším vnitřním prostorem.

Objem a velikost – klasikou je průměr talíře okolo 28 cm, větší mikrovlnky nabízejí i 35 cm. Mikrovlnky schopné zapékat jídla, vařit nebo i grilovat jsou zpravidla větší, aby manipulace s nádobím a jídlem byla jednodušší. Vybírejte tedy podle toho co od nové mikrovlnky očekáváte; pokud chcete připravovat pizzu je jasné, že potřebujete větší průměr talíře v mikrovlnce. Mikrovlnky používané namísto klasických pečících trub zvyknou mít objem kolem 40 až 46 litrů (pokud máte dost místa v kuchyni klidně zakupte co největší objem).