Menu Zavřeno

Jak vybrat teploměr?

NEJLEPŠÍ TEPLOMĚRY

Éra rtuťových teploměrů už dávno skončila, a tak nám výrobci začali nabízet různé teploměry pro měření tělesné teploty fungující na různých principech. Už nemusíme držet teploměr v podpaží nebo měřit dětem teplotu přes konečník – nejlepší teploměr může měřit hodnotu tělesné teploty i zcela bezdotykově. Je jen na vás jaký způsob si vyberiete. Stále je však poměrně náročné vybrat právě pro sebe ten nejlepší teploměr, který by byl nejen praktický, ale především spolehlivý. Každá značka přece tvrdí, že jejich teploměry jsou nejlepší na trhu.

Jak vybrat teploměr bez rtuťový teploměr?

Způsob měření teploty – každému vyhovuje jiný způsob měření teploty. V současnosti víme teploměry měřit teplotu v podpaží, konečníku, ústech, v uších a na čele.

Technologie měření teploty – digitální teploměry mohou být dotykové nebo bezdotykové a dokáží měřit teplotu od 1 sekundy do 90 sekund. Infračervené teploměry jsou bezdotykové a vědí měřit teplotu bezdotykově. Kombinované digitální bezdotykové teploměry jsou zpravidla dětské a vědí měřit kromě tělesné teploty dítěte například i vodu na koupání, teplotu láhve s jídlem.

Přesnost měření – tento údaj zvykne být uveden v eshopech již při koupi teploměru v jeho popisu, nebo v letáčku přibaleném k teploměru.

Značka a cena – nemusíte kupovat hned nejdražší teploměr, avšak je dobré dbát na značku teploměru; ty celosvětově uznávané značky zpravidla vykazují větší přesnost, jsou spolehlivější. Samozřejmostí by měla být voděodolnost.