Menu Zavřeno

Jak vybrat teploměr?

NEJLEPŠÍ TEPLOMĚRY

Éra rtuťových teploměrů už dávno skončila, a tak nám výrobci začali nabízet různé teploměry pro měření tělesné teploty fungující na principech moderních technologií. Už nemusíme držet teploměr v podpaží nebo měřit dětem teplotu přes konečník – nejlepší teploměr může měřit hodnotu tělesné teploty i zcela bezdotykově. Je jen na vás jaký způsob si vyberete. Je však poměrně těžké vybrat ten nejlepší teploměr, který by byl nejen praktický, ale především spolehlivý. Každá značka přece tvrdí, že jejich teploměry jsou nejlepší na trhu.

ZOBRAZIT LEVNÉ TEPLOMĚRY 🛒

Jak vybrat teploměr?

Způsob měření teploty – každému vyhovuje jiný způsob měření teploty. V současnosti teploměry umí měřit teplotu v podpaží, konečníku, ústech, v uších a na čele.

Technologie měření teploty – digitální teploměry mohou být dotykové nebo bezdotykové a dokáží měřit teplotu od 1 sekundy do 90 sekund. Infračervené teploměry jsou bezdotykové. Kombinované digitální bezdotykové teploměry jsou zpravidla dětské a umí měřit kromě tělesné teploty dítěte například i vodu na koupání, teplotu láhve s jídlem apod., což využijí hlavně rodiče novorozenců.

Přesnost měření – tento údaj je obvykle uveden v parametrech každého teploměru nebo v přibaleném letáčku.

Značka a cena – nemusíte kupovat ten nejdražší teploměr, avšak je dobré dbát na značku teploměru. Celosvětově uznávané značky zpravidla vykazují větší přesnost a jsou spolehlivější. Při výběru se hodí i připadná voděodolnost těploměru.

ZOBRAZIT LEVNÉ TEPLOMĚRY 🛒