Menu Zavřeno

Jak vybrat zastřihovač?

NEJLEPŠÍ ZASTŘIHOVAČ

Dnešní doba vyžaduje, abychom se o sebe starali i po vnější stránce. Ne každý si však může dovolit návštěvu drahých salonů a proto se o svůj zevnějšek musíme postarat sami. Dobrými pomocníky jsou zastřihovače, které jsou vhodné pro úpravu chloupků, vousů a vlasů.

Jak vybrat zastřihovač?

Typ zastřihovače – většinu z nás napadne přístroj určený pro úpravu vlasů. Spadají sem však i přístroje určené pro úpravu vousů, brady, chloupků v nose či obočí. Existují i ​​kombinované zastřihovače, které zvládnou všechny tyto zmíněné úkony. Pokud koupíte klasický zastřihovač na vlasy, tak se sním pohodlně bez nástavce oholíte na upravené „strniště“.

Materiály – některé přístroje mají funkci samoostřících čepelí a nepotřebují olejíček, který je v případech kdy je potřebný přibalen k zařízení.

Typ napájení – pokud hodně cestujeme, měli bychom se ohlédnout spíše po modelu, který obsahuje vestavěný akumulátor, který zajistí běh přístroje i v případě nedostupnosti elektrické energie. Pokud se holím nebo stříháme doma v koupelně, můžeme akumulátor oželet. V tom případě ale dbejme, aby mělo zařízení dostatečně dlouhý kabel.

Vodotěsnost a mokré holení – ruku v ruce jdou tyto dvě vlastnosti, není možné se holit na mokro pokud přístroj není vodotěsný. Avšak někdy vodotěsné zařízení nenabízejí možnost mokrého holení. Při stříhání vlasů to ani nedává smysl. Vodotěsnost se v tom případě hodí při mytí přístroje, které je takto rychlejší a pohodlné.

Tip k holení – pokud máte sprchový kout, vezměte si malé zrcátko, které zavěsíte na držák sprchové hlavice. Zapněte strojek, oholte se, pak zapněte vodu a pohodlně vše spláchněte. Doporučujeme také pouze přístroje bez akumulátorů s dostatečně dlouhým kabelem, protože neztrácí výkon. Dejte však pozor, aby nedošel zastřihovač ani žádná část elektroniky do kontaktu s vodou.