Menu Zavřeno

Jak vybrat strojek?

NEJLEPŠÍ HOLÍCÍ STROJEK

Je čas změnit starý způsob holení a rozhlédnout se za novým pohodlnějším způsobem. Perfektně oholená tvář bez poranění, to je problém, který trápí většinu mužů. Problém s oholením lze vyřešit výběrem kvalitního holicího strojku, který by vám neměl chybět, pokud se staráte o svůj vzhled. Holení se tak může stát jednoduchou a rychlou činností.

Jak vybrat holící strojek?

Planžetové strojky – jsou vhodné pro muže, který se holí pravidelně (každý jeden nebo druhý den). Technologie je založena na holicí ploše, která je zakryta tzv. planžetou – destičkou s mnoha malými otvory. Vousy při holení procházejí těmito otvory a jsou rovnoměrně zastřižené pomocí břitev. Tyto strojky jsou perfektní pro oholení brady a krku. Pokud tedy máte problémy hlavně s těmito oblastmi, planžetový strojek je ten pravý pro vás. Na trhu jsou holicí strojky s jednou planžetou, ale také s více planžetami, které kopírují tvar obličeje a holení je efektivnější.

Frézkové (rotační) strojky – technologií jsou pohyblivé hlavice, které přesně kopírují tvar obličeje. Holení probíhá pomocí rotujícího břitu, který vousy profesionálně zkrátí na potřebnou délku. Kvalita oholení závisí na rychlosti rotačních hlavic – čili výkonu strojku. Tento typ strojku je skvělý pro méně udržované a delší vousy. Skvěle ostříhá husté, kudrnaté i vlnité vlasy a vousy. Jsou pohodlné hlavně na obličej, ale oholíte s nimi i krk.

Způsob napájeníbaterie – pokud nemáte možnost napojit strojek do elektrické sítě nebo vás drát otravuje, tak můžete zvolit tento typ.

Akumulátorový – nemusíte se omezovat drátem a zásuvkou při holení. Tento model využívá vlastní akumulátorovou nabíječku, do které dáte strojek po použití nabít. Jde o vhodnou variantu v domácnostech či na cestách. Doba nabíjení je většinou krátká a strojek vydrží na několik holení. Síťové – pokud sháníte dobrý strojek, ale žádáte co nejnižší cenu. Nevýhodou je potřeba blízké zásuvky, ale drát je většinou dostatečně dlouhý. Za nás osobně se jedná o nejlepší typ, který má neustále plný výkon a je za rozumnou cenu.

Údržba a životnost – strojek vám vydrží tím déle, čím lépe se o něj budete starat. Dražší strojky proto nabízejí vlastní speciální údržbu, která jim přesně vyhovuje. U levnějších variant se musíte spolehnout na svou šikovnost, čistící štětec či proud vody.

Pokud chcete mít neustále krátké strniště, tak jsou na tento typ holení výborné klasické zastřihovače vlasů bez nástavce.