Menu Zavřeno

Jak vybrat tiskárnu?

NEJLEPŠÍ TISKÁRNA

Jakmile potřebujete něco tisknout, pak se stává vlastní tiskárna nezbytností – dokáže vám ušetřit především čas a zachrání vás v případech, kdy potřebujete něco vytisknout, ale kopírovací centrum je zavřené. Kromě klasických tiskáren umí být nápomocné i multifunkční tiskárny, které dokáží více než jen tisknout dokumenty. Můžete například oskenovat a následně poslat potřebný dokument. S výběrem tiskárny souvisí i několik drobností, kterým patří následující řádky.

KOUPIT TISKÁRNU 🛒

Jak vybrat tiskárnu?

Funkce – tisk pomocí USB z flashdisku může být obrovskou výhodou, která vám ušetří čas. Parádní je také funkce automatického oboustranného tisku, abyste nemuseli neustále otáčet každý papír ručně. Oceníte i možnost připojit fotoaparát a tisknout fotky přímo z něj, připojení smartphonu pomocí bluetooth funkce nebo tisk prostřednictvím wifi. Při výběru funkcí si předem stanovte, která by vám ušetřila čas a hodila se, ale vždy počítejte s tím, že každá extra funkce se promítne do ceny tiskárny.

Účel užívání – pokud potřebujete opravdu jen občas něco vytisknout, vystačíte si s obyčejnou inkoustovou tiskárnou. Pokud ale máte doma například školáka, studenta nebo musíte tisknout častěji, tak určitě kupte laserovou tiskárnu. Popřemýšlejte i nad multifunkčními tiskárnami, které toho dokáží ještě více a určitě se v domácnosti neztratí, protože umožní kopírování nebo skenování dokumentů.

Způsoby připojení – připojení pomocí NFC znamená, že svůj smartphone pouze přiložíte k tiskárně nebo jej na tiskárnu položíte a už můžete tisknout dokumenty. Připojení USB kabelem je klasikou, ale obvykle takový kabel není součástí tiskárny, je třeba ho dokoupit zvlášť. Wifi připojení zaručuje odesílání dokumentů a fotek do tiskárny bezdrátově. Některé tiskárny můžete ethernet kabelem spojit se sítí v domácnosti, díky čemuž ji může používat více uživatelů dané sítě.

Laser nebo inkoust – laserové tiskárny tisknou dokumenty ve vynikající kvalitě i na běžný kancelářský papír a jsou vhodné i tehdy, když potřebujete dokumenty dlouhodobě uchovávat někde v archivech. Spotřeba toneru je podstatně nižší ve srovnání s inkoustovými tiskárnami a nižší je i hlučnost. Inkoustové tiskárny jsou skvělé na tisk fotografií (samozřejmě při použití fotopapíru) a vystačíte si s nimi v případě, že budete tiskárnu využívat opravdu jen velmi zřídka. Zajímavostí také je, že v případě inkoustového tisku se mohou rozpíjet písmenka při použití zvýrazňovače, což s laserem nehrozí.

Značka – není zcela jedno od jaké značky chcete tiskárnu či multifunkční tiskárnu zakoupit. Ověřená značka je na trhu dlouho, má vychytanou technologii tisku a ani najít autorizovaný servis nebude problémem. Bude i jednodušší shánět nové tonery, protože pro známé značky je vyrábí několik výrobců. Mezi takové značky patří například: HP, Canon, Samsung, Xerox či Brother.

KOUPIT TISKÁRNU 🛒