Menu Zavřeno

Jak vybrat stropní ventilátor?

NEJLEPŠÍ DOMÁCÍ STROPNÍ VENTILÁTOR

Stropní ventilátor najdete v mnoha domácnostech a kancelářích, protože přispívá k exkluzivnímu komfortu během horkých sezón ale i mimo sezonu. Po připevnění ke stropu poskytuje v létě závan čerstvého vzduchu a pravidelnou výměnu vzduchu.

Stropní ventilátor s osvětlením a dálkovým ovládáním – všechny stropní ventilátory mají jednu základní funkci. Po zapnutí oběžných lopatek uvést ventilátor do pohybu a zajistit tak trvalou cirkulaci vzduchu v místnosti. Tradiční stropní ventilátor se zapíná pomocí šňůrky na zapnutí a vypnutí, moderní varianty využívají dálkové ovládání. S ním můžete také ovládat případné osvětlení. Stropní ventilátor s osvětlením je jedním z nejpopulárnějších zejména proto, že je centrálně namontován na stropě a zabere místo tradičního stropního svítidla. Ve většině modelů má stropní ventilátor s osvětlením centrální lampu, která řídí jeho paprsek dolů a přispívá k základnímu osvětlení místnosti. Zejména v této variantě je možné stropní ventilátor využít k vytvoření příjemné atmosféry v chladném a temném období mimo letní sezóny. Stejně jako u jiných elektrických spotřebičů a nábytku je kladen důraz na kvalitu a při nákupu ventilátoru je to právě konstrukce, která hraje nejdůležitější roli. Na výběr máte množství různých designů, vyhotovení, a funkcí.

Výhody stropních ventilátorů – stropní ventilátory jsou vhodné do jakékoliv místnosti a mohou být instalovány v několika jednoduchých krocích. Pro malé místnosti s nízkými stropy je plochý stropní ventilátor ideální alternativou. Jeho kompaktní konstrukce nemá žádný vliv na výkon a cirkulaci vzduchu. Ať už si vyberete stropní ventilátor bez osvětlení nebo s integrovaným světelným, v obou případech zaručeně najdete úsporu energie, protože většina výrobců dodává osvětlení s úsporným LED systémem. Zatímco v minulých desetiletích dělala starosti hlučnost chodu rotoru, hladina hluku je nyní velmi diskrétní a ventilátor je sotva slyšet. Není ani nutné hledat k ventilátoru designové osvětlení, protože ventilátory se světlem spojují se svou funkčností i stylový a poutavý design. Výhodné je využívat stropní ventilátor i během zimy, protože dokáže distribuovat vzhůru stoupající topný vzduch v místnosti a zajistit příjemné teplo při snížení nákladů na vytápění.

Jak vybrat stropní ventilátor?

Schopnosti a funkce stropního ventilátoru by se měly zvážit zejména vzhledem k velikosti místnosti, do které ventilátor kupujeme. Obecně platí, že čím větší místnost, tím silnější model je potřebný. Konstrukce moderních ventilátorů se přizpůsobila v posledních letech preferencím domácností a prakticky každý si vybere podle svého stylu.

Tělo a rotorové lopatky jsou vyrobeny z hliníku, dřeva nebo z plastu, jednotlivé listy mohou mít tvar rozmezí klasické vrtule až po zametací přihrádky. Mnoho ventilátorů má nadčasový vzhled, který dokonale zapadá do jakýchkoliv kancelářských prostor. Zejména v tomto prostředí je třeba klást důraz na kvalitu, která kombinuje výkon a design. Pro domácnosti s nižším rozpočtem jsou k dispozici menší a levnější ventilátory, které plní svou funkci v kuchyni a obývacím pokoji skvěle i vzhledem ke své nižší cenu.