Menu Zavřeno

Jak vybrat kloubní výživu?

NEJLEPŠÍ KLOUBNÍ VÝŽIVA

Problémy s klouby se týkají opravdu každého z nás. Bolesti nemusí být nutně podmíněnné věkem, ale kolem 60. roku života drtivá většina z nás pocítí na vlastní kůži bolest kloubů téměř při každém pohybu. Ideální je své klouby vyživovat ještě předtím, než se dostaví první bolesti. K nejčastějším onemocněním určitě patří i osteoartróza, která vzniká z přílišného opotřebení kloubů.

Jak vybrat kloubní výživu?

Čtěte složení – nestačí si přečíst, že právě tato mastička nebo tyto pilulky jsou nejlepší. Ve složení by určitě měl být co možná nejvyšší podíl chondroitinu a glukosaminu, protože tyto látky účinně pomáhají při problémech s klouby. Pevnost chrupavky dokáže zregenerovat kyselina hyaluronová. Účinné látky by měly být v co největším zastoupení. Pokud se nemůžete rozhodnout mezi dvěma výživovými doplňky, vyberte ten kde je prospěšných látek vyšší podíl.

Forma – bolesti zmírní gely a mastičky, případné oleje. Zevnitř se dají klouby vyživovat práškem nebo tabletami, které se snaží dodávat opotřebovaným kloubům pravidelnou výživu. Populární je podávání kyseliny hyaluronové ve formě injekci, čímž se zaručí její lepší vstřebávání na konkrétním místě.

Doba spotřeby – stále se najdou i tací uživatelé, kteří na tento údaj zapomínají nebo jej ignorují. Doba expirace je však důležitý údaj. Některé prodejny dávají léčiva těsně před dobou expirace do slevy – pokud víte, že tak velké balení po skončení doby spotřeby ještě dlouho nespotřebujete, nekupujte ho. Po expiraci léčiva výrazně ztrácejí svou účinnost.

Výrobce a země původu – pokud používáte jiná léčiva od značky, které důvěřujete a máte s ní dobré zkušenosti, kupte od ní i výživu na klouby. Obecně záleží na tom, aby byl výrobce certifikován a měl na trhu dobré jméno. Účinnost přírodních přípravků můžete sledovat v diskusních fórech na internetu – do vyhledávače stačí zadat název přípravku + zkušenosti.