Menu Zavřeno

Jak vybrat dobrý smoothie mixér?

Co vybrat pro zdravé smoothie?

Na trhu existují desítky různých mixérů, jak ale vybrat ten nejlepší? V první řadě je dobré si ujasnit, jaký typ mixéru budete chtít. Na občasnou přípravu postačí základní modely, ale počítejte s tím, že o proti vyšším řadám mají většinou nízký výkon a malý obsah. Pokud chcete dělat například smoothie pro celou rodinu či pro sebe na celý den potřebujete mixér o obsahu 1 až 2 litry.

Stolní mixér

Jejich výhoda je ve velikosti nádoby, ve které mixujete obsah. Rozmixujete v nich nejen chutné smoothie, ale také omáčky, zmrzlinu atd. Většina z těchto mixérů má větší výkon než klasické mixéry na smoothie a rozdrtí tak i led nebo menší oříšky. Jejich nevýhoda pro někoho může být především ve velikosti, zabírají poměrně dost místa na pracovní ploše.

Smoothie maker

Jsou přímo určené pro mixování smoothie, což jsou lahodné zdravé nápoje, které se dělají dělají z ovoce, zeleniny, oříšků a dalších ingrediencí. Jsou menší než standardní stolní mixéry a mají menší nádobu na mixování. Oproti klasickým mixérům je největší výhoda v nádobě, ve které si koktejl připravujete, díky jejímu tvaru si smoothie můžete rovnou vzít sebou a nemusíte nic přelívat do jiné nádoby.

Tyčový mixér

Jsou nejmenší a hodí se převážně pro mixování omáček a kaší. Jejich výhodou je, že s nimi můžete mixovat přímo v hrnci, mají různé nástavce pro šlehání, míchání, drcení a dražší typy i příslušné nádoby. Jejich nevýhodou je, že nejsou určené na delší mixování a také s nimi dokonale nerozmixujete smoothie.