Menu Zavřeno

Jak vybrat přenosný televizor?

NEJLEPŠÍ PŘENOSNÁ TELEVIZE

Nejprodávanější přenosné televizory jsou zpravidla ve středních cenových hladinách což znamená, že nabízejí všechny základní funkce potřebné pro pohodlné sledování. Navíc během akcí lze vychytat za opravdu dobré ceny i nejlepší LED TV, nebo stále populárnější SMART televizory s množstvím funkcí, díky kterým, televizor využijete nejen ke shlédnutí televizních programů.

Jelikož je na trhu několik výrobců, kteří nabízejí různé technologie, výběr není vůbec jednoduchý. Neorientujte se nikdy jen na cenu, ale před koupí hledejte recenze a sledujte nejlepší televizory.

Jak vybrat televizor?

Velikost úhlopříčky – měla by být vybírána podle vzdálenosti ze které ji sledujete. I když jsou cenově dostupné velké úhlopříčky, myslete na svůj zrak a komfort při sledování.

Rozlišení obrazovky – v současnosti se uplatňuje minimálně HD (High Definition) rozlišení 1280 × 720 pixelů, mnozí však za klasiku považují Full HD 1920 × 1020. Najdou se však i domácnosti, které si pochvalují vlastnosti UHD (Ultra High Definition) televizoru s rozlišením až 3840 × 2160 pixelů, což je také označováno jako 4K. Pokud vám ani to nestačí, máte ještě možnost zakoupit špičkový 5K televizor se zatím maximálním rozlišením 5120 × 2160 pixelů.

Konektivita – USB port spolu s HDMI výstupem je považován dnes již za samozřejmost, ale k standardům stále nepatří například přenosná televize s WIFI nebo Bluetooth. Přenosné televize s DVD přehrávačem už ustupují, ale stále je najdete. Je jen na vás jak budete svůj televizor využívat a co všechno od něj očekáváte.

Typ displeje – v současnosti je 5 typů displeje: TN, IPS, PLS, VA, OLED. Displeje IPS a PLS vynikají kvalitou zobrazení a nezkreslují barvy ani tehdy, když se někdo dívá zboku. Displej VA má opravdu krásné barvy a kontrast, lepší než IPS a PLS. OLED jsou nejkvalitnější displeje s věrným zobrazením barev.

Napájení – na trhu jsou dispozici přenosné televize s napájením různých V nebo na baterie.