Menu Zavřeno

Jak vybrat bazénový teploměr?

NEJLEPŠÍ TEPLOMĚR DO BAZÉNU

Koupání ve vodě s ideální teplotou je sen každého vlastníka bazénu. Proto dnes již existují digitální teploměry, které vám díky bezdrátovým funkcím ukážou teplotu například doma na stanici. Vy už nemusíte chodit ven a čekat několik minut kvůli změření teploty vaší vody.

 Jak vybrat teploměr?

Cena je vždy závislá na funkcích teploměru. Pokud vám postačí obyčejný, který musíte držet ve vodě, vlezete se do pár korun. Pokročilejší teploměry umí plavat na hladině vody. Naprostým ideálem je digitální plovoucí teploměr, když k tomu dokáže ještě bezdrátově přenášet data o teplotě a sám se dobíjet díky solárnímu panelu, máte vyhráno.

Bezdrátové WIFI plovoucí teploměry do bazénu – teploměry z této kategorie se vyrábí z kvalitního plastového materiálu, takže není nutné je složitě přidělávat na stěny bazénu nebo lovit na dně. Přesto jich má většina otvor pro provázek, který slouží k připevnění. Plovoucí teploměr s klasickou stupnicí patří mezi cenově nejdostupnější. Upřímně, jakékoliv funkce navíc jsou vesměs zbytečné a zvyšují cenu. Obyčejný plovoucí teploměr seženete i do 50 Kč. Za cenu od 100 Kč už pořídíte kvalitní, který i přes vystavení slunci vydrží.

Digitální plovoucí teploměry do bazénu – pokud máte rádi moderní technologie pak vás nadchnou digitální teploměry. Některé typy plavou na vodní hladině stejně jako rtuťové, jiné se vody v bazénu nemusí ani dotknout. Měření a přenos dat u nich totiž probíhá dálkově, klidně až do vzdálenosti 60 metrů. Externí displej umístěný v interiéru tak může ukazovat jak teplotu vody v bazénu, tak teplotu v místnosti. Špičkové digitální teploměry fungují na solární bázi, což znamená, že se pomocí slunečních paprsků se dobíjejí. Ruku v ruce s tím jde samozřejmě i cena, která je vyšší než u předchozích teploměrů. Pokud vám vystačí obyčejný plovoucí teploměr do bazénu, pak nemáte důvod utrácet více za moderní digitální teploměr.