Menu Zavřeno

Jak vybrat kolečkové brusle?

NEJLEPŠÍ KOLEČKOVÉ BRUSLE

Bruslení patří mezi nejoblíbenější letní sporty a je jedno, jestli bydlíte na venkově nebo v centru města. K bruslení nepotřebujete trenéra a ani žádnou přehnaně drahou výstroj. Jediné, na čem záleží, jsou kvalitní kolečkové brusle. Abyste si vybrali nejlepší kolečkové brusle, musíte vědět, kam budete chodit bruslit a jak často se plánujete této aktivitě věnovat.

Jak vybrat brusle?

Frekvence bruslení – pokud budete bruslit dvakrát týdně ve volném čase, vyberte si rekreační brusle, které jsou měkčí a pohodlnější. Na častější bruslení, například 2-4x týdně, kupte fitness brusle určené právě na časté bruslení několikrát týdně.

Schopnosti – jen vy znáte své schopnosti, podle kterých je třeba nové brusle vybírat. Fitness brusle jsou určeny pro začátečníky i pokročilé, proto patří mezi nejčastěji kupované. Speed ​​brusle kupují pokročilí.

Dámské nebo pánské – dámské kolečkové brusle jsou přizpůsobeny pro ženy o něco lépe než unisex: širší v oblasti lýtek, klenba na užší dámskou nohu, lehčí, barevnější. Pánské kolečkové brusle jsou tvarovány na větší nohu, mají vytvarovanou klenbu a dokážou unést vyšší váhu.

Průměr koleček – uvádí se v milimetrech a platí, že čím jsou kolečka větší, tím bude jezdit rychleji. Menší kolečka jsou pomalejší, ale lépe manévrovatelné.

Tvrdost – nejtvrdší brusle mají označení 100A, nejměkčí se pohybují okolo hodnoty 74A.

Rám – nejčastěji je z plastu nebo ze slitin hliníku, dražší modely nabízejí kompozity (karbon).