Menu Zavřeno

Jak vybrat sekačku?

NEJLEPŠÍ SEKAČKY NA TRÁVU

Pokud máte rodinný domek nebo disponujete pozemkem, tak je pro vás sečení samozřejmostí. Péče o trávník závisí především na sekačce a VERTIKUTÁTORU, takže je třeba při výběru věnovat pozornost. V současnosti nemáte k dispozici pouze benzinové sekačky nebo elektrické sekačky, ale stále větší popularitu získávají šikovné robotické sekačky, které jsou schopny posekat pozemek zcela bez pomoci.

Jak vybrat sekačku?

Druh pozemku – je příliš členitý, nerovnýnebo rovný? Strunové sekačky jsou ideální pro sečení kopcovitých a strmých pozemků. Benzínové sekačky jsou mohutnější, mají větší sběrné koše, čímž se hodí na rozlohou větší zahrady. Elektrické sekačky jsou ideální pro sečení městských zahrad, neboť jsou tiché a nebudou rušit.

Podvozek – kovový podvozek se považuje za pevnější, ale potřebuje ochranné nátěry. Plastový je lehčí, a tak se sekačkou lépe manipuluje. Hliníkový podvozek je podle mnohých zahrádkářů nejlepší volbou, protože nekoroduje a je dostatečně pevný.

Rozloha pozemku – disponujete menší pozemek, nebo potřebujete sekat větší zahradu? Do malé zahrádky nemusíte kupovat cenově náročnou a extra výkonnou sekačku, a naopak, velká zahrada si nevystačí s jednoduchou sekačkou.

Funkce navíc – některé sekačky mají sběrné koše, jiné zas umí rovnou mulčovat. Samozřejmostí by měla být nastavitelná výška rukojeti, zvláště pokud budete sekat vy a jindy zas vaše dítě. Určitě zjišťujte způsob čištění, některé modely mají opravdu náročný způsob údržby.

Výkon – malý pozemek o rozloze do 300 m2 si vystačí i s výkonem kolem 1000W. Větší pozemek do asi 800 m2 potřebuje výkon alespoň 1200 W. Pokud máte pozemek o rozloze přibližně 1300 m2 vybírejte sekačku s výkonem minimálně 1500W.

Mohlo by vás také zajímat: Srovnání nejlepších zahradních traktorů.