Menu Zavřeno

Nejlepší zajímavostí o Googlu

Google, jedna z největších a nejznámějších technologických společností, má bohatou historii a řadu zajímavostí. Zde jsou některé z nich:

 1. Garážový start: Google byl založen v roce 1998 v garáži v Menlo Park v Kalifornii Larrym Pageem a Sergeyem Brinem. Původně se společnost jmenovala „Backrub“ a později byla přejmenována na Google, od slova „googol“, což je matematický termín pro 1 následované 100 nulami.
 2. První server: První servery Google byly vyrobeny ze starých racků ze zbořených počítačů LEGO. Tato improvizovaná sestava ukazuje na inovativní a neformální začátky společnosti.
 3. Motto: Původním mottem Google bylo „Don’t Be Evil“ (Nebuďte zlí), což zdůrazňovalo závazek společnosti etickému chování. Toto motto bylo později v roce 2018 odstraněno.
 4. Googleplex: Hlavní kampus Google, známý jako Googleplex, se nachází v Mountain View v Kalifornii. Kampus je známý pro své moderní pracovní prostředí, včetně volných jídelních místností, fitness center a relaxačních prostor.
 5. Android: Google v roce 2005 zakoupil společnost Android Inc. a tím vstoupil do světa mobilních operačních systémů. Android se stal dominantní platformou pro mobilní zařízení po celém světě.
 6. Google Doodles: Google často mění svůj logo na domovské stránce, aby oslavil různé události, výročí nebo významné osobnosti. Tyto speciální verze loga jsou známy jako „Google Doodles“.
 7. Google Maps a Google Earth: Google poskytuje detailní mapy a snímky z celého světa prostřednictvím služeb Google Maps a Google Earth. Tyto nástroje umožňují uživatelům prozkoumat svět virtuálně.
 8. YouTube: V roce 2006 Google zakoupil YouTube, což se stalo jedním z největších a nejznámějších videoplatform na světě.
 9. Vývoj samojízdných vozidel: Společnost Google byla jednou z prvních, která investovala do vývoje autonomních vozidel. Projekt Waymo, který vznikl v rámci Google, se stal jedním z předních vývojářů této technologie.
 10. Google Glass: Google Glass byly chytré brýle s vestavěným displejem, které měly možnosti fotografování, natáčení videí a zobrazování informací. Projekt byl představen v roce 2013 a později byl převeden pod název Project Aura.

Google se stal nejen synonymem pro internetový vyhledávač, ale také jednou z předních technologických společností světa s mnoha inovacemi a rozsáhlým vlivem na digitální svět.

Víte, že..

 1. Google se původně nazýval Backrub.
 2. Pokud vyhledáte výraz „askew“, Google se mírně nakloní doprava.
 3. Společnost Google najala velblouda, aby vytvořil Street View pouště.
 4. Společnost Microsoft vám zaplatí, abyste používali službu Bing namísto společnosti Google.
 5. Google vydělává 20 milionů dolarů ročně z reklamy, což je více než příjmy CBS, NBC, ABC a FOX v hlavní roli.
 6. Vývojář prohlížeče Firefox nyní pracuje pro prohlížeč Google Chrome.
 7. První úložiště počítačů Google bylo vyrobeno z LEGA.
 8. Google vyvíjí počítač tak inteligentní, že může sám programovat.
 9. Google je to nejnavštěvovanější web na světě, facebook je hned za ním.
 10. Google získal své jméno náhodou. Zakladatelé chybně napsali „googol“.
 11. Dne 16. srpna 2013 Google vypadl na 5 minut a v té době globální internetový provoz klesl o 40 %.
 12. Google má verzi své stránky přeloženou do jazyka Klingonů, od Star Treku.
 13. Pokud zadáte výraz „atari breakout“ v Google – Obrázky, můžete hrát hru.
 14. Google.com/Mars nabízí viditelné pohledy na snímky, infračervené a výškové zobrazení planety Mars.
 15. Google Maps Streetview obsahuje 360stupňové pohledy na základní tábor Mount Everest.