Menu Zavřeno

Jak vybrat opalovací krém?

NEJLEPŠÍ OPALOVACÍ KOSMETIKA

Aby sluníčko nebylo trápením, je nutné svoji pokožku patřičně chránit opalovacími krémy. V první řadě je třeba si uvědomit jeden zásadní fakt – opalovací krémy do solária, nejsou vhodné na běžné opalování a naopak běžný krém na opalování vás neochrání v soláriu, stejně tak i samoopalovací krémy. Tentokrát se budeme věnovat opalovací kosmetice určené na klasické opalování slunečními paprsky.

Jak vybrat krém na opalování?

Typy – opalovací krémy jsou tužší, zpravidla lépe drží na pokožce, ale třeba je precizněji nanášet. Opalovací mléka se velmi dobře roztírají, protože jsou řidší než krémy, ale ne každému vyhovuje jejich řídkosti. Opalovací spreje se postarají o rychlé nanesení a díky rozprašovači je možné se dostat bez pomoci další osoby i na záda.

Voděodolnost – výrobci hrdě píší, že jejich přípravek je voděodolný. Ve skutečnosti to znamená, že vás přípravek ochrání i po dobu pobytu ve vodě, po koupání je ale třeba krém opětovně nanést na pokožku. Zpravidla můžete být ve vodě od 20 do 40 minut.

Složení – účinné jsou složky jako je cinoxate, oxybenzon, Avobenzon, oktylsalicylát nebo menthyl anthranilát (podle AAD – American Academy of Dermatology) – jsou šetrnější, ale účinné jako ochrana před slunečními paprsky. Určitě byste měli vybírat krémy s žádným, nebo jen s minimálním obsahem parabenů. Opalovací krémy založené na bázi minerálních látek by měly obsahovat oxid titaničitý nebo oxid zinečnatý.

SPF (Sun Protecting Factor) – hovoří o tom, kolikrát déle můžete být na slunci, aniž jste se spálí. Například pokud máte SPF 20 znamená to, že můžete být dvacetkrát déle na slunci, jako člověk bez opalovacího krému než jeho pokožka zareaguje na slunce. Pokud zakoupíte větší ochranný faktor než potřebujete, nic se nestane, dokonce své pokožce vyhovíte. Pokud ale koupíte slabší, pokožce uškodíte a můžete spálit.

Přípravky po opalování – pro kompletní ochranu nezapomínejte na ošetřující krémy po opalování, které pokožku ošetří a uklidní. Měly by být vždy od stejné značky, jako opalovací krém.

Nezapomínejte na obličej – během pobytu na slunci byste měli chránit i svoji tvář opalovacími krémy určenými právě na pleť. Rozhodně není vhodné používat tělové opalovací krém, protože ochranné krémy na pleť jsou jemnější a účinnější. Je vhodné chránit i rty kvalitním balzámem.