Menu Zavřeno

Jak vybrat jogurtovač?

NEJLEPŠÍ JOGURTOVAČ

Čím dál tím více lidí dbá na způsob svého stravování a začínáme si více než kdykoliv předtím všímat složení jednotlivých potravin, abychom chránili své zdraví, i zdraví našich dětí a blízkých, snažíme se používat pokud možno minimálně technologicky zpracovaných potravit. Jogurtovač je způsob, kterým si můžete pohodlně doma vyrobit vlastní jogurt, díky čemuž budete přesně vědět z čeho je složen a jak čerstvé ingredience v něm máte.

Jak vybrat jogurtovač?

Doba přípravy jogurtu – platí, že příprava domácích jogurtů trvá šest až sedm hodin, ale vždy si před koupí tento čas ověřte u konkrétní značky a modelu jogurtovače, abyste po jeho zakoupení nebyli překvapeni jinou délkou přípravy. Nejlepší je nechat jogurt „vyrobit“ přes noc, aby byly ráno čerstvý ke snídani nebo na svačinu do práce.

Značky – v nabídce jsou různé značky, které se liší zpravidla pouze v maličkostech, ve své podstatě všechny připraví jogurty stejně spolehlivě. Zásadní rozdíly jsou jen v designu. Vybrat můžete například ze známějších značek jako jsou Guzzanti nebo Ariete, avšak příležitost můžete dát i značkám jako jsou Bravo, Severin, Steba či Clatronic. Pro některé může být výhodou, že například značka Guzzanti nabízí sušičku ovoce a jogurtovač v jednom, čímž ušetříte místo v kuchyni i peníze.

Objem hotového jogurtu – většina přístorojů připraví sedm nádobek najednou, přičemž každá z nich má objem 150 ml. Můžete však zakoupit i jogurtovač, který připraví litr jogurtu a ten pak libovolně rozdělit do vlastních mističek. Je jen na vás, co bude vyhovovat vašim potřebám. Tyto informace si ověřte před nákupem, protože některé nádobky mohou mít i jinou velikost (120 ml apod.).

Náhradní nádobky – může se stát, že jednu z nádobek během používání rozbijete, ztratíte nebo nějak poškodíte, takže je vhodné mít možnost dokoupení nových nádobek za rozumnou cenu. Někteří výrobci nabízí už při koupi v balení jednu náhradní nádobku.

Nutnost jogurtové kultury – při výrobě domácích jogurtů budete potřebovat jogurtovou kulturu, kterou můžete zakoupit v obchodech se zdravou výživou, v drogeriích, ale i v eshopech, supermarketech a lékárnách. Další možností je výroba nových jogurtů přimícháním již existujícího jogurtu. Každý jogurtovač má přibalený podrobný návod spolu s několika recepty na začátek, takže se základ velmi rychle naučíte. Na internetu pak můžete najít spoustu dalších receptů.