Menu Zavřeno

Jak vybrat sušičku ovoce?

NEJLEPŠÍ SUŠIČKA OVOCE

Sušené ovoce si zachovává nejen většinu prospěšných látek, ale sušením uchováte i jeho vůni a zintenzivníte chuť. Navíc jej můžete ještě dlouhou dobu uskladňovat doma kdesi v spíže, takže bude lahodnou pamlskem kdykoliv dostanete chuť na cosi sladké. To však není vše; sušičky ovoce vám vědí nabídnout více, například spolehlivě vysuší i nasbírané houby a bylinky.

Jak vybrat sušičku ovoce?

Počet misek – hovoří o tom kolik ovoce, hub a bylinek budete moci usušit. Někdo potřebuje 10 misek, jiná domácnost si v pohodě vystačí pouze se 4 miskami. Informujte se o tom, zda konkrétní výrobce nabízí možnost dokoupit další misky ke konkrétnímu typu sušičky, abyste pak v případě potřeby mohli zakoupit ještě jednu misku.

Výkon sušičky ovoce – začíná někde u 170 W, ty nejvýkonnější dosahují výkon kolem 800 W. V průměru si vystačíte s 300 W, ideální výkon má hodnoty někde při 500 W. Tento údaj hovoří o tom, jak rychle bude ovoce usušené.

Regulátor teploty – regulátor teploty stále nemají všechny sušičky ovoce, ale vybírat třeba jen ty, které ho mají. Regulování teploty sušení je totiž klíčové, protože jinou teplotu vyžadují jablka, jinou švestky a zas při jiné teplotě budete sušit houby.

Automatické vypnutí – automatické vypnutí by mělo být již samozřejmostí, takže se zaměřte při koupi i na tento fakt. Některé ovoce vyžaduje sušení déle než jen pár hodin; určitě nebudete ustavičně myslet jen na to, že o takových 17 hodin musíte sušičku ovoce vypnout.