Menu Zavřeno

Jak vybrat drona?

NEJLEPŠÍ DRON

Dron nabízejí zábavu pro nadšence, modelářům zas možnost postavit si vlastní mode a profesionálním fotografům možnost fotit krajinu nebo rodinné oslavy či svatby z ptačí perspektivy, což dodá fotkám úplně jiný formát. Unikátní může být i tvorba vlastních videí z přírody nebo míst, které navštívíte. Nejlepší drony s kamerou dokáží vytvořit videa ve Full HD kvalitě, takže se můžete o své zážitky směle podělit s přáteli na sociálních sítích nebo kdekoli jinde.

Jak vybrat drona?

Výdrž baterie – výdrž dronů se pohybuje od 5 minut až do 1 hodiny. Výdrž závisí na ceně drona a odvijí se od konkrétního modelu. Ty levnější mají výdrž baterie do 10 minut, pak je třeba nabít. K některým je však možné dokoupit více baterií.

Odolnost vůči poškození – pokud jste začátečníky, oceníte dobrou odolnost vůči poškození, například zpevněný rám kolem rotorů a celkově pevnější konstrukci, která přežije i nárazy a pády. Je lepší kupovat dron od značek s dobrým jménem a nezapomínejte zjišťovat ještě před koupí dostupnost náhradních dílů, které v případě prudkých nárazů budete určitě potřebovat.

Doplňkové funkce – vybírejte podle toho, co potřebujete, resp. co víte, že nejspíše využijete. Některé drony mají například kompas, barometr, GPS a různé možnosti ovládání smartphonem, tabletem, přibaleným ovladačem apod. S počtem funkci roste i cena, ale určitě je dobré připlatit si navíc vše, o čem si myslíte, že to budete potřebovat do budoucna.

Dosah ovládání – co se týče dosahu ovládání, pohybuje se přibližně od 50 metrů až do nějakých 300 metrů. Opět to závisí na ceně, kterou zaplatíte za konkrétního drona.

Tvorba videí a fotografování – na to, abyste mohli natáčet videa a fotografovat, potřebujete alespoň dvouosou stabilizaci. Samozřejmostí je kvalitní kamera, která může být součástí dražších dronů.