Menu Zavřeno

Jak vybrat epilátor?

Nejlepší epilátor k odstranění chloupků

Mnoho věcí vystavujeme na obdiv, chloupky mezi ně rozhodně nepatří. Naopak každý den s nimi bojuje mnoho žen a tento souboj je, zdá se, nekonečný. Dorůstají rychlostí blesku. Jejich odstranění vyžaduje čas, může být také bolestivé a výsledky jsou krátkodobé. Až na IPL epilátory, ty růst chloupků zpomalí a odstranění je bezbolestné.

Definice IPL světla
Princip IPL světla není žádným tajemstvím. Je to širokospektrální světelný náboj, který je podobný laseru. Chloupky se při aplikaci IPL světla zahřejí až ke kořínkům, čímž se dostanou do klidové fáze a samovolně vypadnou. Tímto způsobem se zároveň výrazně zpomalí jejich růst. Pokud máte obavy ze spálení, žádný strach. IPL světlo je k pokožce šetrné a nijak jí neublíží.

IPL v číslech
IPL světlo se stalo oblíbenou formou epilace právě pro svou účinnost, kterou prokázalo mnoho studií. Například společnost Phillips testovala své výrobky na 48 ženách v Rakousku a Nizozemsku. Po 12 ošetřeních IPL epilátorem od značky Phillips evidovaly účastnice testování 77% redukci chloupků. Dále studie říká:

 • 6 měsíců po dokončení celého ošetřovacího cyklu (12 cyklů) bude vaše pokožka hebká půl roku.
 • 8 minut je průměrná délka epilace nohy od kolena dolů.
 • 1 – 2 týdny za tuto dobu od prvního použití IPL epilátoru vaše chloupky vypadají.
 • 4 – 5 ošetření po této době by měl být patrný úbytek růstu chloupků. Sníží se také jejich hustota.

IPL epilátor ošetří celé tělo
IPL epilátor není určen pouze nohám. Zvládne „oholit“ celé tělo. Řekněte své žiletce sbohem. Tyto části těla dokáže IPL epilátor ošetřit:

 • Nohy: k epilaci slouží standardní nástavec.
 • Obličej: použijte nástavec na obličej, má totiž speciální filtr, který je šetrný k tenké pokožce na tváři.
 • Oblast bikin: na speciální silnější chloupky je odborníkem další bikiny nástavec.

IPL epilátor nezvládá světlé chloupky
Dobrá zpráva je, že IPL světlo je účinné na většinu chloupků. Každý z nich je však jiný a trvá mu různou dobu, než vypadne. Jemné a střední chloupky začnou vypadávat do dvou týdnů od prvního ošetření. Těm tmavším a silnějším to trvá déle. Pokud vám chloupky do 14 dnů nevypadly, nic se neděje. Přijde to o něco později.

Zbystřete u velmi světlých, blond, rezavých a šedých chloupků. Ty mají totiž nízký obsah melaninu a IPL světlo na nich nefunguje.

Věděli jste, že?
Nepoužívejte IPL epilátor během těhotenství a kojení. Většina těchto přístrojů nebyla klinicky testována na těhotných a kojících ženách.

Pokud nechcete s aplikací IPL epilátoru čekat, ověřte si, zda váš výrobce klinické testy má a zda potvrzují bezpečnost pro těhotné a kojící ženy.

IPL versus žiletka
Mnoho žen i mužů trápí po holení vyrážky. Červené pupínky svědí, chloupky zarůstají a následně hnisají. Nepomáhá ani pěna na holení či uklidňující přípravky po holení.

Kromě vyrážek je zde další častý jev spojený s holením se žiletkou – pořezání. Navíc, chloupky rostou jako houby po dešti. Oholíte se a můžete prakticky začít znovu. Nikdy nekončící proces. Více se o rozdílech mezi depilací a epilací dočtete zde.

IPL světlo má již zmiňovaný dlouhodobý efekt 6 měsíců hladké pokožky po aplikaci 12 cyklů. Obavy můžete mít ze spálení pokožky. Ty jsou však zbytečné, IPL světlo se používá také při ošetřování různých dermatologických problémů.

Výběr IPL epilátoru krok za krokem
Na trhu si můžete vybírat z dostatečného množství IPL epilátorů. Těchto 5 bodů vám pomůže rozhodnout se.

 1. Oblasti, na které chcete IPL epilátor používat: Pokud si chcete holit jen nohy, můžete sáhnout po IPL epilátorech se základním nástavcem. Chcete-li jej používat na celé tělo, kontrolujte při výběru obsah balení, zda má všechny potřebné nástavce.
 2. Velikost IPL epilátoru: Na tu se zaměřte při častém cestování. Zabere více místa než žiletka. Případně se poohlédněte po menších IPL epilátorech v šikovných baleních, které je chrání před poškozením.
 3. Napájení IPL epilátoru: Někdy možná nebude zásuvka po ruce. Při výběru se proto zaměřte i na způsob nabíjení a délku kabelu.
 4. Množství režimů: IPL epilátory mají většinou 2 – 5 režimů. Například klouzavý režim používá více záblesků, takže máte epilaci rychleji za sebou. Přesný režim slouží pro ošetření menších a citlivějších oblastí. Počet režimů by měl tedy záviset na tom, jaké partie chcete ošetřovat.
 5. Funkce navíc: Některé IPL epilátory mají extra funkce. Například se napojí na aplikaci v mobilu, která vám sestaví osobní plán pro odstranění chloupků.