Menu Zavřeno

Jak vybrat travní hnojivo?

NEJLEPŠÍ TRAVNÍ HNOJIVO

Pro hnojení trávníku je třeba, vybrat správné hnojivo, a aplikovat ho ve správný čas. V případě, že byste chtěli být zcela přesní, nejprve je nutné změřit PH půdy, a k tomu napasovat vhodné hnojivo. Pokud má půda vysokou kyselost nebo zásaditost, je třeba vybrat hnojivo, které zajistí optimální prostředí pro růst. Avšak ne vždy je nutné se zabývat hnojením až do takové míry. V zásadě se stačí držet několika pravidel, které pomohou ke zdravému růstu trávy a svěžímu vzhledu trávníku.

Jak vybrat hnojivo?

Tekuté nebo zrnité hnojivo – tekutá hnojiva fungují rychleji, ale také se rychle vstřebávají, takže je nutné je použít častěji během několika týdnů. Granulované hnojiva na druhé straně působí pomaleji, avšak poskytují rovnoměrnější výživu během delšího času.

Uvolňování – hnojiva s pomalým uvolňováním je třeba použít jen jednou nebo dvakrát za vegetační období. Samozřejmě, že kromě syntetických existují i ​​staré známé bio hnojiva, tak jak je znali naši předkové. Také si je možné si vybrat mezi chemickým nebo organickým hnojivem, přičemž doporučujeme organickou variantu.

Při hnojení je nutné pokrýt celý trávník, avšak třeba si dávat pozor na to, aby hnojivo nebylo ve velkých kusech, což by mohlo vést k zničení trávy. Po aplikaci hnojiva je vhodné celý trávník polít, resp. hnojit před deštěm, což napomůže lepšímu vstřebání se výživných látek do půdy.